Facebook, RT'yle bağlantılı sayfaları yeniden açtı: 'Sadece RT'den böyle bir şey talep ediliyor'

Russia Today'le (RT) bağlantısı olduğu gerekçesiyle Maffick Media şirketine bağlı olan sayfaları kapatan Facebook, 10 gün aradan sonra söz konusu sayfaları yeniden erişime açtı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
facebook, rtyle bağlantılı sayfaları yeniden açtı: sadece rtden böyle bir şey talep ediliyor

RT'de Anissa Naouai'nın sunduğu 'In The Now' programı ve onunla bağlantılı Soapbox, Waste-Ed ve Back Then sayfalarını askıya alan Facebook'un erişim engelini kaldırdığını aynı zamanda Maffick Media'nın CEO'su olan Naouai, kişisel hesabından duyurdu.

 

'HİÇBİR KANALDAN TALEP EDİLMEYEN AÇIKLAMA EKLEMEK ZORUNDA KALDIK'

Sayfanın 'Hakkımızda' bölümüne daha önce hiçbir kanaldan talep edilmeyen bir feragat açıklaması eklemek zorunda kaldıklarını belirten Naouai, "Bu politikanın, sadece bazı kişilerin beğenmediği şeyler söyleyen kanallar için tüm kanallar için uygulanacağını ve talep edileceğini umuyoruz" dedi.

Facebook, RT'de Anissa Naouai'nın sunduğu 'In The Now' programı ve onunla bağlantılı Soapbox, Waste-Ed ve Back Then sayfalarını kapatmıştı. Sayfalar, CNN'in RT ile bağlantılı olduklarını yazmasının hemen ardından askıya alınmıştı. Diğer yandan sayfaları yöneten Maffick Media şirketi RT ile bağlantısı olduğunu inkâr etmezken, hiçbir kural ihlali yapmadığını da vurgulamıştı.

Sputnik ve Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, Facebook'un Maffick Media şirketine bağlı sayfaları kapatmasını 'jeopolitik cepheleşme' olarak nitelendirmişti. Simonyan, CNN'in bir kez daha ABD Dışişleri Bakanı ve NATO'nun sağ kolu gibi hareket ettiğini kaydetmişti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Facebook, RT'yle bağlantılı sayfaları yeniden açtı: 'Sadece RT'den böyle bir şey talep ediliyor'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.