Instagram Hesap Silme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İletişim araçlarında yaşanan teknolojik gelişmelerin internet erişimini kolaylaştırması ve yaygınlaştırması, interneti her geçen gün hayatımızı kolaylaştıran bir unsur haline getirmeye devam ediyor. Bilgiye erişme, alışveriş yapma, finansal işlemlerde bulunma ve hatta sosyalleşme gibi çeşitli gereksinimlerin karşılanmasında aktif bir aracı haline gelen internet, günümüz şartlarında birçok insan tarafından ihtiyaç olarak görülüyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
ınstagram hesap silme hakkında bilinmesi gerekenler

İletişim araçlarında yaşanan teknolojik gelişmelerin internet erişimini kolaylaştırması ve yaygınlaştırması, interneti her geçen gün hayatımızı kolaylaştıran bir unsur haline getirmeye devam ediyor. Bilgiye erişme, alışveriş yapma, finansal işlemlerde bulunma ve hatta sosyalleşme gibi çeşitli gereksinimlerin karşılanmasında aktif bir aracı haline gelen internet, günümüz şartlarında birçok insan tarafından ihtiyaç olarak görülüyor.

Özellikle sosyalleşme konusunda yeni bir çığır açan sosyal paylaşım platformlarını çoğu insan aktif olarak kullanılıyor. Fotoğraf paylaşma odaklı ortaya çıkan Instagram uygulamasıysa 1 milyarı geçkin kullanıcı sayısıyla en büyük sosyal paylaşım platformları arasında yer alıyor. Mail, telefon numarası ve Facebook aracılığıyla hesap açmanın mümkün olduğu Instagram uygulamasında, Instagram Hesap Silme İşlemini gerçekleştirebilmek de mümkün. 

Sosyal medyada çok fazla zaman harcadığını düşünen ya da sosyal paylaşım platformlarını samimi ve güvenli bulmayan insanlar Instagram Hesabını Silmeyi tercih edebiliyor. Bu konu hakkında dikkat edilmesi gereken ilk husus Instagram hesabını silme işleminin mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilememesidir. Hesap silme işlemi için mobil ya da bilgisayar üzerinden tarayıcıya kullanmak gerekmektedir.

Instagram

Kullanıcıların çoğu tarafından bilinmeyen şeylerden biriyse Instagram hesabını dondurmak ya da belirli bir süre için kapatmakla, Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silmenin aynı şey olmadığıdır. Hesap kalıcı olarak silindiğinde takipçiler, paylaşılan bütün gönderiler, gönderilere yapılan yorumlar ve gönderilen özel mesajlar dahil uygulamayla gerçekleştirilmiş olan bütün işlemler geri erişilemez bir şekilde silinir. Bu yüzden kullanıcıların hesaplarını kalıcı olarak silmeden önce saklamak istedikleri fotoğrafları ve videoları yedeklemeleri gerekmektedir.

Ancak Instagram uygulaması, Instagram Hesap Silme işlemini yanlışlıkla yapan veya hesabını sildiğinden dolayı pişman olan kullanıcılara, hesabını geri alabilmesi için de şans tanımaktadır. Bu durumda silinen hesabı geri getirme işlemi için bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Instagram bu form aracılığıyla silinen hesabın sahibi olup olmadığınızı denetler.

Formla beraber yapılan başvurudan sonra Instagram, hesap sahibinin fotoğrafı, silinen hesapta belirtilen iletişim adreslerine gönderilen güvenlik kodu gibi şeyleri de talep edebilmektedir. Bu gibi bilgileri de Instagram’a mail aracılığıyla ilettikten sonra hesabınızı geri alabilmeniz mümkündür. Ancak bu kesin bir yol değildir ve bütün başvurular olumlu sonuçlanmamaktadır.

Instagram

Hesap dondurulduğunda ise kullanıcıların bütün bilgileri saklanır. Dondurma işlemi yalnızca uygulamadaki bütün paylaşımlarınızın, siz tekrar giriş yapana kadar gizlenmesidir. Kullanıcılar tarafından yanlış bilinen bir diğer şeyse Instagram uygulamasının telefondan kaldırılmasının hesabın silinmesine sebep olacağıdır.

Ancak böyle bir şey söz konusu değildir. Uygulama kaldırılsa bile yaptığınız bütün paylaşımlar ve profiliniz olduğu gibi kalacaktır.  Instagram Hesap Silme işlemiyle ilgili bir diğer bilgiyse bu işlemden sonra aynı mail adresi, telefon numarası veya Facebook hesabı aracılığıyla tekrar kaydolabilmenin mümkün olmasıdır. Ancak Instagram kullanıcı politikaları gereğince aynı kullanıcı adıyla tekrar hesap açmak mümkün değildir.

Instagram Hesap Silme İşlemi için gerekli olan tek şey ilgili hesabın şifresidir. Ancak mobil uygulama üzerinden Instagram kullanan çoğu insan hesabına bir kez giriş yaptıktan sonra, tekrar giriş yapmasına gerek olmadan Instagram hesabını kullanabildiği için şifresini unutabilmektedir. Bu gibi durumlarda kapatma işleminden önce şifre sıfırlama işlemi yapılarak yeni şifre belirlenmelidir. Bu işlem için hesabınızdan çıkış yapıp uygulamanın giriş sayfasında yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanabilirsiniz. Instagram Hesap Silme işlemini gerçekleştirdikten sonraki 14 gün içinde hesabınız tamamen silinecektir. Siz de hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız bu konu hakkında yapmanız gereken işlemlere, Help 724 web sitesindeki Instagram Hesap Silme içeriğinden ulaşabilirsiniz. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Instagram Hesap Silme Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.