En İyi Hosting Firması Seçimi

İyi bir web sitesine sahip olmak rekabetin en üst seviyede olduğu günümüzde ciddi ayrıcalıklar kazandırmaktadır. Bir web sitesini oluşturan son derece kritik saç ayaklarından söz edebiliriz. Site kurulumunun en başlarına tekabül eden hosting aşaması, bu açıdan oldukça hayati bir rol üstleniyor. Hosting, internet sitesinin tasarım süreçlerinde, belki de üzerinde en fazla özenmemiz gereken virajlardan biri durumunda.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
en iyi hosting firması seçimi

Bugün sektörde host hizmeti veren pek çok firma olduğunu görüyoruz. Bu firmalar arasında en sağlıklı seçimi yapmak, güçlü ve verimli bir web sitesinin olmazsa olmaz koşuludur. İşçilik açısından zahmetli olan ve oldukça zaman alan bu hizmet, aynı zamanda belli bir maliyete de sahip. Dolayısıyla kişisel çabalar yerine sitenizi bir hosting firmasına emanet etmeniz en makul yönelim. Hostingin bir web sitesi için değerini daha iyi algılamak adına öncelikle bu kavrama biraz daha yakından bakmak gerekiyor.

En

Hosting, en kısa haliyle, internet sitelerindeki genel veri tabanlarıdır. Söz konusu materyalleri ve verileri hafızasında taşıyan, kullanıcılara 24 saat boyunca aktif şekilde sunan hosting, bir web sitesinin adeta can damarıdır. Domain ve hosting edinmeden web sitenizi sağlıklı bir şekilde kullanıcılarla buluşturma şansınız yoktur. Kuşkusuz ki bu noktada kullanıcılar en iyi hosting firmaları konusunda yoğun bir arayış içine giriyor. Sektör içinde yer alan binlerce firma arasında, “en iyi hosting firması” olmak için, pek çok kriterin başarıyla karşılanıyor olması gerekir. Sizler için bu önemli kriterleri bu başlık altında derlemeye çalıştık.

Bu kavramları bir bir sizin yerinize inceleyen https://eniyiyabancihosting.com sitesini host almadan önce incelemenizi tavsiye ederiz.

Hosting Seçerken Bütçe Durumu

Herhangi bir hosting firmasının talep ettiği uygun rakamlar genelde aldatıcı olabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta fiyatın performans ile olan uyumu. Sadece düşük fiyat talep edildi diye bir hosting firmasına yönelmek felaket sonuçlar doğurabilir. Düşük bir alan ya da bant genişliği uzun vadede size yarardan çok zarar getirecektir. Bu tip firmaların ücret tercihi çoğunlukla yıllık olur. Hosting maliyetli bir konudur ve bu yüzden iyi bir bütçeyi fazlasıyla hak eder. Söz konusu bütçeyi oluşturmadan, hosting talebinde bulunmayın.

En

En İyi Hosting Seçiminde Disk Alanı

Hosting hesabında yer alan disk alanı da önemli belirleyicilerdendir. Açmak istediğiniz platform, yüksek hacimli bir web sitesinden ziyade bir blog sayfasıysa ortalama 2 GB disk alanı işinizi görecektir; fakat e-ticaret siteleri için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Kod haricinde video, resim, metin gibi materyallerinizi tutabilecek disk alanı size büyük rahatlık sağlayacaktır.

En

Hosting Firmasının Sağladığı Veri Tabanı

Tercih ettiğiniz hosting firmasının kullanmakta olduğu veri tabanına da dikkat etmelisiniz. Örneğin WordPress, MYSQL ya da pHp benzeri taslakları tercih eden firmalar bir adım öndedir. Bilhassa kullanım kolaylığı ve sunduğu avantajlar bakımından Wordpress’e özel bir parantez açmak gerekiyor.

En İyi Hosting Firmasının Bandwidth Limiti

Frakında olmasak da web üzerinde dolaşırken kimi kodlar bağlı olduğunuz bilgisayara kaydedilir. Çerez, şifre ya da kullanıcı isimleri gibi spesifik bilgilerin akışına Bandwidth adı veriliyor. Hızlı bir site için Bandwidth alanının oldukça geniş olması şart. Disk hacminiz ne kadar geniş olursa olsun siteniz belli bir yoğunluktan sonra hata vermeye başlayacaktır. Siteye giren ziyaretçiler, oldukça yavaşlamış bir siteyle karşı karşıya kalacaklardır. Dolayısıyla ziyaretçileri sitede tutmak ve memnuniyet yaratmak adına Bandwidth konusuna özen göstermelisiniz.

Yukarıda saydığımız temel kriterler bir firmayı en iyi hosting firması yapmak için belki başlı başına yeterli olmasa bile, en azından ortalamanın üzerine taşımaya yetecektir. Bu kriterleri türkiye en iyi hosting sayfasında detaylı olarak bulabilirsiniz. Daha fazla fark yaratmak adına kurumsallık, teknik destek, güvenlik, lokasyon, yedekleme, müşteri yorumları gibi konulara da dikkat etmenizde fayda var. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git En İyi Hosting Firması Seçimi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Cemil Dk.. Pazar, 01:19

    Bu firmaların bandwith limiti olayını açıklamak gerekli. Sınırsız yazıyorlar ancak detaylara indiğinizde hepsinin CPU limiti %25 şeklinde düzenlemiş. Dikkat edilmeli.
  • Necibe Keskin Çarşamba, 00:27

    Ben yaptığım el işlerini tanıtmak istiyorum. Bu yüzden bir blog açmak için host arıyorum. Yazınız karar vermemde işe yaradı diyebilirim. Sadece kafama takılan siteyi wordpress üzerine mi kurmalıyım yoksa html tasarım mı yaptırmalıyım? bu konuda kafam karışık...
  • Ahmet Akgün Perşembe, 23:27

    Çok güzel temiz bir yazı olmuş. Özellikle seçim yaparken hangi kriterlere bakacağımızı bilemiyordum.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.