Yeni alan adı uzantısı için şirketler sıraya girdi!

25 milyon dolar ödediği .app alan adı uzantısını geçtiğimiz Mayıs ayında erken erişime sunan Google alan adı portföyünü genişletmeye devam ediyor. ” .app ” uzantısının ardından bu kez .page için kullanıcılara müjdeli haber verildi.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
yeni alan adı uzantısı için şirketler sıraya girdi!

25 milyon dolar ödediği .app alan adı uzantısını geçtiğimiz Mayıs ayında erken erişime sunan Google alan adı portföyünü genişletmeye devam ediyor. ” .app ” uzantısının ardından bu kez .page için kullanıcılara müjdeli haber verildi.

Google, ” .page ” alan adları için erken erişim programını başlattı. GoDaddy ve Name.com gibi platformlar ile ortak bir çalışmaya imza atan internet devi, ön kayıt yaptırmak isteyen kullanıcıları ilk olarak 16 farklı platforma yönlendiriyor.

295.000 dolara satın alınan domain!295.000 dolara satın alınan domain!

Domainler olmasa, internet sitelerine IP adreslerini yazarak girmek zorunda kalırdık ki, bunu hiç bir kullanıcı ve firma istemez. İşte bu yüzden jenerik domain adresleri her zaman değerini artıran, internetin bir nevi arsaları. İyi bir lokasyonda satın aldığınız arsa ya da ev nasıl değerlenmeye devam ediyorsa, çok kullanılan ve arama hacmi her geçen gün artan kelime veya kelimelerden oluşan etkili domainlerin de değeri benzer şekilde ...

.page alan adı uzantısı için ön kayıt başladı!

Erken erişim programı gelecek salı gününe yani 9 Ekim’e kadar devam edecek. Bu tarihten sonra .page ile biten alan adlarını doğrudan Google Domains’den almak mümkün hale gelecek. Fiyatlandırma ise beklendiği kadar yüksek değil.

Şu anda GoDaddy’den .page ile biten bir alan adı almak istediğinizde 65 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Name.com ise henüz belirlediği fiyatı açıklamadı.

.page alan adı uzantısı için ön kayıtlar başladı

Erken erişim programının aslında .page ile biten bir alan adını satın almanın ikinci adımı olduğunu söyleyebiliriz. Zira, bunların fırsata dönüştürülmemesi için ticari marka sahiplerinin bu alan adlarını almasına şu anda izin veriliyor.

Örneğin larry.page, next.page, web.page ve google.page gibi alan adları şu anda kayıt edilmiş durumda. Eğer sizde .page uzantılı bir alan adı için ön kayıt yaptırmak istiyorsanız, buraya tıklarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak:Shift Delete.Net

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yeni alan adı uzantısı için şirketler sıraya girdi!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.