Artık Twitter'dan para kazanabilecek

Google'ın video hizmeti YouTube ile rekabet edecek olan bu güncelleştirmenin amacı internetteki yeni yetenekleri keşfetmek.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
artık twitterdan para kazanabilecek

Twitter'ın bünyesinde bulunan canlı yayın hizmeti Periscope üzerinden kullanıcılar, artık sanal bir para birimi olan satın alabilecekleri çeşitli kalpleri izledikleri yayıncılara gönderebilecekler.

175 dolar değerinde kalp yollanan yayıncılar ‘süper yayıncı’ ünvanını kazanacak ve kazançlarını nakite çevirme hakkını sahip olacak. 

Twitter, ücretlerin ve ödeme işlemlerinin ardından yayıncıların geriye kalan gelirin yaklaşık yüzde 70'ini alacağını duyurdu. Ancak kendisinin bu uygulama üzerinden edineceği gelirin ne olacağını açıklamaya yanaşmadı. 

NTV'de yer alan habere göre, Periscope mühendisi Sara Haider, “Amacımız bütün yayıncıların bu uygulama üzerinden para kazanabilmesi" dedi.  Canlı yayın izleyici sayısını açıklamayan Twitter, 2015'te başlattığı Periscope uygulamasının, 2017’in ilk üç ayında 77 milyon saatlik canlı yayın akışına ev sahipliği ettiğini söyledi. 

İlk olarak sadece Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcılara sunulan özellik, çok yakında diğer ülkelere de getirilecek. 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Artık Twitter'dan para kazanabilecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.