Avrupa'nın yeni utanç kaynağı: Çocuk istismar siteleri

İnternet İzleme Vakfının 2016 raporuna göre dünya genelinde çocuk istismarı içeren internet sitelerinin yaklaşık yüzde 60'ı Avrupa'da bulunuyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
avrupanın yeni utanç kaynağı: çocuk istismar siteleri

Çocuk istismarı içeren görsellerin internetten kaldırılmasıyla ilgili çalışmalarda bulunan İnternet İzleme Vakfı (IWF), dünya genelinde çocuk istismarı görsellerinin yer aldığı en fazla internet sitesinin Hollanda'da bulunduğunu bildirdi.

Merkezi İngiltere'de bulunan sivil toplum örgütü IWF, 2016 yılı raporunu yayımladı.

Rapordaki bulgulara göre, dünya genelinde çocuk tacizi fotoğrafı ve videosu içeren internet sitesi en fazla Avrupa'da yer alıyor.

2015 yılında çocuk istismarı görüntüleri içeren sitelerin en yoğun bulunduğu bölgenin Kuzey Amerika olduğu hatırlatılan raporda, 2016'da Kuzey Amerika'daki sayının yüzde 20 düştüğü, Avrupa'daki sayının ise yüzde 19 arttığı kaydedildi.

Yüzde 60'ı Avrupa'da

Rapora göre, çocuk istismarı içeren internet sitelerinin yaklaşık yüzde 60'ı Avrupa'da bulunuyor.

Raporda yer alan ülke bazlı değerlendirmede çocuk istismarı sitelerinin en çok bulunduğu ülkenin Hollanda olduğu belirtildi. Bu sitelerin yüzde 37'sini barındıran Hollanda'yı yüzde 22 ile ABD, yüzde 15 ile Kanada, yüzde 11 ile Fransa ve yüzde 7 ile Rusya takip etti.

Raporda, bu tür sitelerde istismar görüntülerine yer verilen çocukların yüzde 53'ünün 10 yaş ve altında olduğu bildirildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Avrupa'nın yeni utanç kaynağı: Çocuk istismar siteleri
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.