Sizce Türkiye'de Net Hızlı mı?

İngiltere merkezli uluslararası bir araştırma şirketi olan Analsys Mason'a göre Türkiye, internet hizmetinde hem hız, hem de ucuzluk bakımında Avrupa'da ilk 5'te...

BİLİM-TEKNOLOJİ .
sizce türkiyede net hızlı mı?

İngiltere merkezli uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Analsys Mason'un Mart 2010 raporuna göre, Türkiye ADSL'de hem hız hem de ucuzluk da ilk beşe girdi. Ucuzlukta Fransa, İspanya ve Hollanda geride kaldı.

Rapora göre, Telefon ve ADSL hizmetleri için tüketicinin ödediği toplam para hesaplandığında Türkiye'nin, satın alma gücü paritesine göre Avrupa'da en ucuz giriş fiyatını sunan dördüncü ülke olurken, en hızlı DSL servisi sunan 5. ülke haline geldi.

2005-2010 yılları arasında ADSL hizmeti almak için tüketicinin cebinden çıkan ücretler ve aldıkları DSL hizmetlerinin hızını inceleyen İngiltere merkezli uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Analsys Mason, hem telefon hem de ADSL'e ödenen ortalama toplam ücretleri dikkate alarak Avrupa ülkelerini birbiriyle kıyasladı.

Analsys Mason'un raporuna göre, satın alma gücüne göre yapılan kıyaslamada Türkiye, bu hizmetleri Avrupa'da en ucuz şekilde sunan dördüncü ülke oldu.

Türkiye, ucuzlukta Romanya, Letonya, Litvanya'nın ardından gelirken, yine ucuzlukta Belçika, Hollanda, Finlandiya, İngiltere, İspanya ve İsveç gibi gelişmiş Avrupa ülkelerini geride bıraktı.

Türkiye
aynı sonucu hız liginde de gerçekleştirerek İsveç, Slovenya, Almanya ve Norveç'in ardından en hızlı DSL hizmetini sunan ülke oldu.

Türkiye hız liginde de İngiltere, Fransa, İspanya gibi ülkeleri geride bıraktı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sizce Türkiye'de Net Hızlı mı?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.