Facebook’ta önemli içerik nasıl kaydedilir?

Facebook’ta yüzlerce içerik arasından beğendiklerimizi nasıl saklarız?

BİLİM-TEKNOLOJİ .
facebook’ta önemli içerik nasıl kaydedilir?

Facebook’ta yüzlerce arkadaşımız ve beğendiğimiz onlarca sayfa var. Yani -tamamı haber kaynağımıza düşmese de- binlerce içerikten bahsediyoruz. Haliyle hepsini okumak, incelemek veya izlemek için vaktimiz yeterli olmuyor.

Bunun için Facebook‘un harika bir çözümü var: Kaydetme. Daha sonra okumak veya incelemek üzere içerikleri kaydetmeniz mümkün. Böylece o anda okuyamadığınız ama sizin için önemli olduğunu düşündüğünüz içeriklere daha sonra tekrar bakabilirsiniz.Sosyalmedya.co’dan Alpaslan Demir'in haberi...

1. Kaydetme

Facebook’ta

Herhangi bir gönderiyi kaydetmeniz mümkün: Bağlantılı içerikler, videolar, yerler, müzik, kitaplar, filmler, TV programları, diziler, etkinlikler… Hepsi. İçeriği kaydetmek için içeriğin hemen yanında beliren ok işaretine tıklayın ve ‘[İÇERİK ADI] içeriğini kaydet‘ linkine tıklayın. İşte bu kadar basit.

2. Kaydedilen içeriklere erişim

Facebook’ta

Facebook ana sayfanızın hemen üstünde, sol tarafta ‘Kaydedilenler’ alanını göreceksiniz. Kaydedilmiş içeriklerinize erişmek için bu bölümü kullanın. Ya da direkt http://www.facebook.com/saved linkini de kullanabilirsiniz.

Kaydedilenler sayfasında içeriklerin türüne göre listeleme yapmak da mümkün. Dilediğiniz kategorideki içerikleri ayrı ayrı listeleyebilirsiniz.

Facebook’ta

3. Arşive kaldırma

İçeriği ‘tükkettikten‘ sonra arşive kaldırmak isteyebilirsiniz. Bunun için basit bir şekilde içeriğin üzerine imlecinizi getirip çarpı işaretine basın ve içerik yok olsun. Hepsi bu kadar. Tabii bu işlem bu içeriği yalnızca arşive kaldırır. Tamamen silmek için arşiv bölümüne gidip, aynı yolla silmeniz de gerekiyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Facebook’ta önemli içerik nasıl kaydedilir?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.