Microsoft Kendi Zombi Ağını Kurdu

Her yeni program hackerlar için bir uğraş niteliği taşıyor. Microsoft ise kendi zombi ağını kurarak açıklarını kendi kapatmaya başladı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
microsoft kendi zombi ağını kurdu

Her geçen gün daha fazla özelliğe sahip olacak şekilde gelişen programlar, kullanıcılar için sayısız kolaylık sağlıyor. Fakat yüz binlerce satır koddan oluşan bu programlar onları geliştiren mühendisler için büyük emekler, hacker'lar içinse potansiyel güvenlik açıkları anlamına geliyor. Eski dönem için yeterli olan standart hata ayıklama testleri bugün artık çok yetersiz. "Fuzz testing" denilen, programa gönderilen rastgele verilerle güvenliği sınayan hata ayıklama testleri ise ya çok zaman alıyor ya da çok fazla sistem kaynağı gerektiriyor.

Microsoft bu sorunu kendi botnet'ini kurarak çözdü. Bildiğiniz gibi botnet'ler genellikle istenmeyen e-posta göndermek veya virüs yaymak için siber suçlular tarafından kullanılan zombi bilgisayarlar bütünü. Tabi ki Microsoft bu süreçte kimsenin bilgisayarını ele geçirmedi. Onun yerine Microsoft ofislerindeki bilgisayarın sistem kaynaklarını, kullanılmadıkları dönemlerde Fuzz testing'e dahil etti ve hafta sonlarında veya öğle aralarında bilgisayarlar Office 2010'da hata aradılar.

Üstelik bu yöntem büyük başarı sağladı. Normalde çok daha uzun süre içerisinde tespit edilebilecek tam 1800 hata, Fuzz testing ile kısa süre tespit edildi ve düzeltildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Microsoft Kendi Zombi Ağını Kurdu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.