Instagram tasarım değiştirdi

Fotoğraf paylaşım ağı Instagram, iOS ve Android işletim sistemlerindeki mobil uygulamalarının tasarımını güncelledi.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
ınstagram tasarım değiştirdi

Fotoğraf paylaşımı alanında mobil dünyanın en popüler uygulamalarından olan ve geçen yıl Facebook tarafından satın alınan Instagram'ın Android ve iOS sürümü güncellendi. Android'de 5.1, iOS'ta ise 5.0.6 sürümleri ile modern ve güncel bir tasarıma kavuşan Instagram'ın bu güncellemesi uzun zamandır yapılan ilk ve en önemli tasarım değişikliği.

Güncelleme kullanıcı arayüzünde önemli değişiklikler getiriyor. Daha düz bir tasarıma geçen Instagram'da, abone olunan kişilerin hareketlerinin takip edildiği Keşfet bölümü sadeleştirilmiş. Instagram'ın yumuşak köşeli tasarım anlayışı terk edilerek, daha düz bir yapının tercih edildiği yeni tasarımda, fotoğraf çekilen bölüm de elden geçirilmiş.

Fotoğraf bölümüne yeni filtre ya da düzenleme seçeneği eklenmese de fotoğrafı döndürme bölümünde açılar daha kolay bir şekilde ayarlanabiliyor. Dünya çapında Android ve iOS kullanıcılarının beğenisine sunulan yeni güncelleme Türkiye'de de kullanılabiliyor.

Uygulamanın Android sürümüne Play Store uygulama mağazasından, iOS sürümüne ise App Store'dan ulaşılabiliyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Instagram tasarım değiştirdi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.