Zuckerberg'den 498.8 milyon dolarlık bağış

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, hayırseverleri kıskandıracak bir bağışta bulundu.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
zuckerbergden 498.8 milyon dolarlık bağış

28 yaşındaki CEO, Silikon Vadisi Toplum Vakfı'na 498.8 milyon dolar bağış yaptı.

Dünyanın en büyük sosyal medya ağının patronu olan Zuckerberg, dün yaptığı açıklamayla Facebook ’un 18 milyon hissesini sağlık ve eğitim alanında faaliyet gösteren vakıfa ybağışlayacağını belirtti. Söz konusu hisselerin toplam değeri yaklaşık 500 milyon dolara denk geliyor.

Zuckerberg, bağış açıklamasını Facebook sayfasından yaptı. Genç CEO, “İki yıl önce Priscilla (eşi) ve ben ‘The Giving Pledge’ kampanyasına imza atarak kazandığımız paranın büyük kısmını bağışlayacağımızı beyan ettik... Newark’ya eğitim için yaptığımız ilk bağıştan büyük gurur duyuyoruz... Bugün, yeni projelerin temelinin atılmasında yardımcı olmak için Facebook’un 18 milyon hissesini bağışlıyoruz” dedi.

Zuckerberg, 2010 yılında New Jersey kentinin başkenti Newark’a devlet okullarında harcanması için 100 milyon dolar bağışta bulunmuştu.

‘The Giving Pledge’ kampanyası, ABD vatandaşı zenginlerin bağış yapmalarını artırmak amacıyla başlatılan bir proje olarak biliniyor.

samanyoluhaber.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Zuckerberg'den 498.8 milyon dolarlık bağış
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.