Karıncalar Konuşuyor

Karıncaların büyük gizemi

BİLİM-TEKNOLOJİ .
karıncalar  konuşuyor

Masallarımızın çalışkan kahramanları, evimizin bereket getiricileri...

Hangimiz onları yuvalarına yiyecek taşırken takip etmemişizdir ki? Ağızlarına aldıkları küçücük bir lokmayı ne pahasına olursa olsun yuvalarına götürmeleri hayranlık uyandırmıştır ve toprağın altındaki yuvaları hepimizi meraklandırmıştır.

Yüzyıllardır merak ederek izlediğimiz karıncaları İngiliz bilim adamları yuvalarının içine minyatür mikrofon ve hoparlör yerleştirerek araştırdılar. Araştırma sonucunda da karıncaların yuvalarının içinde konuştuklarını belirlediler.

Oxford Üniversitesi'nden Jeremy Thomas, kraliçenin sesini kaydedip tekrar  çaldıklarında işçi karıncaların antenleri havada ve çeneleri açık  saatlerce hareketsiz savunma durumunda beklediklerini kaydetti.

İngiliz bilim adamı, "En önemli keşif, değişik seslerin karıncakolonisinin değişik tepkilerine yol açması' dedi. Araştırma Science dergisinde de yayınlandı. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Karıncalar Konuşuyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.