iPhone'da Kasap Havası!

ODTÜ’lü genç mühendisler iki günde 20 binden fazla indirilen uygulamayla Apple Store’u salladı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
iphoneda kasap havası!

ODTÜ Teknokent'te biraraya gelen 9 genç, efsane Yılan Oyunu'nu kasap havası ile diriltti. Apple Store'da zirveye oynayan bu genç oyun stüdyosu, şimdi melek yatırımcılarla yeni oyunlar peşinde.

Cep telefonu tarihinin unutulmaz oyunu olan 15 yıllık 'Yılan Oyunu'nunu halaya katıp 'Kasap Havası'na çeviren ODTÜ'lü genç mühendisler, bir ayda Apple'ın uygulama mağazası App Store’da zirveye oturdu. 2007'de Elif Buğdaycıoğlu, Zeynep Direskeneli ve Serhat Bayılı tarafından kurulan Zibumi Oyun Geliştirme Stüdyosu'nun geliştirdiği Kasap Havası, sadece iki günde 20 binden fazla cep telefonuna indirilerek en çok indirilen uygulama oldu. Şirketin kurucu ortaklarından Elif Buğdaycıoğlu, " App Store'da geçirdiğimiz ilk haftasonu 20 bin oyuncuya ulaştık. Kasap Havası, App Store Türkiye'de hem kendi kategorisinde hem tüm oyunlar kategorisinde zirveye çıktı" diye konuştu. Yurtdışında gördükleri ilginin etkisiyle Kasap Havası'nı Wedding Snake ismiyle uluslararası platformda yayınlayıp, Türkiye dışındaki App Store'lara da uyarladıklarını aktaran Buğdaycıoğlu, "Wedding Snake ile yabancı haber sitelerine 'halay' dedirtebilmiş olmak ayrı bir keyif" dedi.

YATIRIMCI AĞINA BAŞVURDU

2010'da Sanayi Bakanlığı'dan aldıkları Teknogirişim Sermaye Desteği'yle Zibumi Oyun Geliştirme Stüdyosu adıyla şirketleştiklerini aktaran Elif Buğdaycıoğlu, "Taze bir oyun geliştirme firması olarak 2011 yılında METUTECH'in yatırımcı ağına başvurduk ve şu sıralar yatırım alma sürecine girdik" diye konuştu.

9 KİŞİLİK EKİP

Kendilerini 'hayallerini oyuna döken 9 kişi' olarak tanımlayan Zibumi Oyun Stüdyosu şu isimlerden oluşuyor: Elif Buğdaycıoğlu, Zeynep Direskeneli, Serhat Bayılı, Ozan Atak, Abdullah Taha Müslümanoğlu, Seçkin Yalçın, Barış Soylu, Alp Karaata ve Koray Kıyakoğlu.

Habertürk

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git iPhone'da Kasap Havası!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.