Facebook'ta Şaşı Bakma Vakti!

Bir döneme damga vuran bu garip resimler, şimdi Facebook uygulaması olarak geri döndü!

BİLİM-TEKNOLOJİ .
facebookta şaşı bakma vakti!

Bundan birkaç yıl önce pek çok dergi "şaşı bak şaşır" adlı ilginç resimler yayınlıyorlardı. İlk bakışta anlamsız gibi görünen bu resimlere belli bir açıdan ve belli bir şekilde baktığınızda ise içerisindeki gizli ikinci resmi üç boyut hissiyle görüyordunuz. Şu sıralar dergilerde şaşı bak şaşır resimlerine rastlamak pek mümkün değil. Ama bu ilginç resimlerden hoşlanıyorsanız size iyi bir haberimiz var; şaşı bakarak şaşırmaya artık Facebook'ta devam edebilir, arkadaşlarınızı da şaşırtabilirsiniz.

Sarah Gilliland adlı bir yazılımcı tarafından geliştirilen Magic Eye adlı uygulama alt yapısı Java ile hazırlanmış. Facebook var olan sistemi ile Java applet'leri sağlıklı bir şekilde çalıştıramadığı için Gilliland arka plan görüntüleri ve içerisine gizlenecek görüntüleri ayrı bir sunucuda barındırıyor. Dolayısıyla uygulamada önceden hazırlanmış bir arka plan ve bir gizlenecek görüntü seçmeniz gerekiyor. Fakat Gilliland şu anda aynı uygulamanın PHP ile çalışan sürümünü hazırlıyor ve yakında kendi fotoğraflarınızdan da şaşı bak şaşır resimleri oluşturabilir hale geleceksiniz.

Facebook için Magic Eye uygulamasına şu adresten erişebilirsiniz.

Not: Göz sağlığı açısından bu uygulama ile oluşturulmuş görüntülere uzun süre bakmamanızı tavsiye ediyoruz.


Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Facebook'ta Şaşı Bakma Vakti!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.