Sahte fotoğrafları tespit eden yapay zeka geliştirildi

Yapay zeka teknolojileri sayesinde fotoğraflar üzerinde oynamalar yapmak oldukça basit bir hale geldi. Bu gelişmeler aslında biraz da korkutucu olabiliyor. Adobe firması yapay zeka tarafından yapılan montajları tanımlayabilen bir program geliştirdi.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
sahte fotoğrafları tespit eden yapay zeka geliştirildi

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir yapay zeka programı fotoğrafları sanki gerçek kişiler gibi konuşturuyordu. Hatta bir sanatçı yapay zekayı kullanarak Mark Zuckerberg'e bir montaj yapmıştı. Bu video kısa sürede Instagram'da viral hale geldi. İlk bakışta videodaki kişi Zuckerberg gibi görünüyor ve sesi de aynıydı. Ancak daha sonra sanatçı bir açıklama yaptı ve yapay zekadan destek aldığını açıkladı.

Yapay zeka teknolojileri ilerledikçe insanlar gerçekle sahteyi ayırmakta zorlanmaya başladı. Bu konuyla ilgili çözüm Adobe tarafından geliştirildi. Adobe'un yapay zekası üzerinde oynama yapılmış fotoğrafları kolayca tanıyabiliyor. Yapay zeka tarafından oluşturulan sahte görseller yine yapay zeka sayesinde ayrıştırılabiliyor.

YeniŞafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sahte fotoğrafları tespit eden yapay zeka geliştirildi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.