Eminem 'Öldü' ama Nasıl?

Yeni bir virüs, Rap yıldızı Eminem'in öldüğünü duyuran bir mesajla bilgisayarlara sızmaya çalışıyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
eminem öldü ama nasıl?

Trend Micro'nun global araştırma merkezi TrendLabs, geçtiğimiz hafta, farklı bir ZBOT türünü ortaya çıkardı. Gelen mesajda Rap yıldızı Eminem'in öldüğü iddia ediliyor ve spam (istenmeyen e-posta) mesajı kanıtlamak için bir imge kullanılıyor.

Mesaj, CBS News'ten geliyormuş gibi görünüyor ve alıcıyı Rap yıldızının geçirdiği sözde trafik kazası hakkında bilgilendiriyor.

Alıcılar, daha sonra, kaza hakkında video kanalıyla daha ayrıntılı bilgi almak üzere bir linke tıklamaya teşvik ediliyorlar.

Kullanıcılar, video linki yerine .exe dosyası indiren bir siteye yönlendiriliyorlar. Ne var ki, indirilen dosyanın kendisi bir Truva atı oluyor ve bu Truva atı, hedef bilgisayara bir kez sızdı mı, online bankacılık, sosyal ağlar ve e-posta hesapları gibi oturum açma bilgilerini kolaylıkla ele geçiriyor.

Trend Micro Kıdemli Güvenlik Danışmanı Rik Ferguson, yeni virüs hakkında şunları söyledi:

"Bütün dedikodulara şüpheyle yaklaşın ve popüler bir arama motoruna bile dayansa bütün link;ler karşısında dikkatli olun. Herhangi bir olayın yeterince haber değeri varsa, detayları belli başlı haber sitelerinde zaten bulursunuz. Adresi kendiniz yazın ya da kendi yer imlerinizi kullanın."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Eminem 'Öldü' ama Nasıl?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.