Apple'dan "Selfie" kolaylığı

Apple, iPhone'da kullanıcılarına uzaktan fotoğraf çekmek, fotoğrafları ön izlemek gibi işlevler sunan bir işlevin patentinin sahibi oldu.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
appledan selfie kolaylığı

Bu patent özellikle popüler olan 'selfie' fotoğrafları çekmeyi kolaylaştırırken, "Uzak kamera denetimi için sistemler ve yöntemler" başlığını taşıyor ve fotoğrafları, uyarıları, kamera durumunu gösterebilen, kendi ekranına sahip olan bir denetimi tarif ediyor. Patente göre çekilmiş fotoğrafları düzenleyip silmek de denetim sayesinde mümkün olabilir.

Uzaktan kumanda denetimi, iPhone'a Wi-Fi, Bluetooth veya diğer kablosuz bağlantı türleri üzerinden bağlanıyor ve uzaktan video kaydetmeye de izin veriyor. Uzaktan kumanda üzerinden LED ışıkları, telefonun fotoğraf çekip çekmediği, o sırada video kaydedip kaydetmediği gibi bilgiler kontrol edilebiliyor. Kumanda üzerindeki bir düğme sayesinde kamera işlevleri ve modları arasında geçiş yapmak da mümkün oluyor.

Patent başvurusu 2009'da yapılmış fakat gene patentte tarif edilen ürün hiç bir zaman gerçeğe dönüşmeyebilir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Apple'dan "Selfie" kolaylığı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.