Google DNS Engellendi

Ülkemizde Twitter'ın erişime engellenmesinden sonra şimdi de Google'ın DNS hizmeti engellendi. Twitter'a girmek için farklı DNS kullanmanız gerekiyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
google dns engellendi

Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın ülkemizde erişime engellenmesi kullanıcıları Twitter'a girebilmek için farklı DNS adreslerini kullanmaya yöneltmişti. Bu DNS adreslerinden en popüleri ve güveniliri Google DNS (8.8.8.8 , 8.8.4.4) de bu sabah saatlerinde ülkemizde kullanılamaz hale geldi.

ShiftDelete.Net'te yer alan habere göre, Google DNS kullanıcıları Twitter dahil olmak üzere hiç bir siteye erişilemiyor. İnternete ve Twitter'a girebilmek için PC ve mobil cihazlarınızdan DNS ayalarını değiştirmeniz gerekiyor. Google DNS'ten sonra en fazla tercih edilen ve yine güvenilir hizmet olan OpenDNS'i kullanmanızı öneriyoruz.

OpenDNS ayarı:

Tercih edilen DNS sunucusu: 208.67.222.222

Diğer DNS sunucusu: 208.67.222.220

Twitter'a Android cihazlardan girmek için buradan, iOS cihazlardan girmek için buradan ve PC'den girmek için buradan nasıl DNS değiştirilip girileceğine ulaşabilirsiniz. Şu an aktif olarak hizmet veren OpenDNS'in de yasaklanma riskinin olduğunu belirtmekte fayda var. Umarız bu yasaklar uzun süreli olmaz ve Twitter platformuna normal yollarla erişebiliriz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Google DNS Engellendi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.