Galaxy Note 4 su geçirmez mi olacak?

Samsung, daha yeni Galaxy S5'i tanıtmış olmasına rağmen, Galaxy Note 4 dedikoduları şimdiden ortaya çıkmaya başladı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
galaxy note 4 su geçirmez mi olacak?

ShiftDelete.Net'te yer alan habere göre, Samsung, 2014'ün 4. Çeyreğinde tanıtacağı phablet modeli Galaxy Note 4'ü tamamen su geçirmez yapacak. Ortaya çıkan belgelere göre şirket şimdiden suya dayanıklılık testlerine başlamış bile.

Cihazın Galaxy S5'ten farkı suya dayanıklı değil, su geçirmez yapıda tasarlanıyor olması. Yani Galaxy S5'te bulunan IP57 sertifikası yerine Xperia Z1 ve Xperia Z2'de bulanan IP58 sertifikasına sahip olacak. IP58 sertifikasının avantajı ise, 1.5 metre suyun altında 30 dakika durabilmesi.

Kamera Tuşu Olabilir

Telefonunu su altında kullanmak isteyen kişinin en büyük amacı, muhtemelen su altı fotoğrafları çekebilmektir. Ancak telefonların dokunmatik ekranı su altında tam istediğiniz gibi çalışmaması en büyük sorun. Samsung'da cihazına Sony gibi bir kamera tuşu koyarak, su altında fotoğraf çekeceğim diye yanlışlıkla amca oğlunuzu aramamanızı sağlayabilir.

IP57 Kesin

IP58 sertifikası şu an için sadece söylenti olsa bile, Samsung'un bundan sonra tanıtacağı tüm üst düzey cihazlarda en azından IP57 sertifikası bulunacağını tahmin etmek pekte zor değil. Galaxy Note 4 IP58 sertifikasına sahip olmasa bile çok büyük bir ihtimalle IP57 sertifikasına sahip olacaktır.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Galaxy Note 4 su geçirmez mi olacak?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.