Facebook destekli fotoğraf makinesi!

Canon, Eylül ayında ilk Facebook paylaşım destekli fotoğraf makinesini çıkarmaya hazırlanıyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
facebook destekli fotoğraf makinesi!

Canon PowerShot N üzerinde yer alan Facebook logolu butona basarak fotoğrafları Facebook’a yüklemek, paylaşmak ve makine üzerinden fotoğraf ve videolara yorum yapmak mümkün olacak.

Canon geçtiğimiz aylarda sosyal ağlar için tasarlanan fotoğraf makinesi PowerShot N’i tanıtmıştı. Bu modele Facebook entegrasyonu da ekleyen Canon, şimdi sadece Facebook uyumlu ilk sosyal fotoğraf makinesini çıkarmaya hazırlanıyor. Orijinal PowerShot N, kablosuz ağlara bağlanma özelliği ile fotoğrafları mobil cihazlara aktarabilirken, PowerShot N Facebook doğrudan fotoğrafları Facebook’a yüklüyor.

Mashable’ın haberine göre Facebook destekli PowerShot N de kablosuz ağlardan yararlanarak paylaşım yapmaya olanak sağlıyor. Ancak cihazın 3G ya da 4G bağlantısını kullanamadığını hatırlatalım. Kablosuz ağ bağlantısı olan her yerde sorunsuz olarak kullanabileceğiniz cihaz, çektiğiniz fotoğrafları sadece tek bir tuşa basarak Facebook üzerinde direkt olarak paylaşmanızı sağlayarak sizi zahmetten kurtarıyor.

Donanımsal olarak ise kamera, Ocak ayında tanıtılan orijinal PowerShot N ile aynı özellikleri taşıyor. 12.1 megapiksel kompakt kamera, 8x zoom, 28 mm geniş açılı lens ve 2,8 inç dokunmatik LCD ekranla karşımıza çıkan PowerShot N üzerinden fotoğraflar üzerinde renk, ışık gibi ayarlamalarda da bulunabiliyorsunuz.

Facebook PowerShot ilk Facebook entegreli kamera denemesi olmasa da iddiasını koruyor. Orijinal PowerShot N’in satışına hala devam edilirken bu modelin satışı sadece online mağazadan yapılacak. Makinenin 299,99 $’dan satışa sunulması bekleniyor. Facebook telefonlarından sonra Canon böylelikle Facebook kameralarının da yolunu açmış olacak gibi gözüküyor.

sosyalmedya.co

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Facebook destekli fotoğraf makinesi!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.