Yaptırımların yumuşaması Huawei'ye nefes aldırdı

ABD Başkanı Trump'ın G20 zirvesinde yaptığı açıklamalar, Huawei'ye biraz nefes aldıracak. ABD'li şirketlerin Huawei'ye teknoloji satabileceğini ancak bazı kısıtlamaların yine olabileceğine dikkat çekti.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
yaptırımların yumuşaması huaweiye nefes aldırdı

ABD başkanı Donald Trump, Huawei'nin ABD'li üreticilerden yeniden teknoloji satın alabileceğini duyurdu. Buzların biraz eridiğine işaret eden bu gelişmenin tam olarak ne anlama geleceği henüz belli değil.

G20 konferansında konuşan Trump, ABD'li firmaların Huawei'ye ekipman satabileceğini söyledi ve burada "büyük bir ulusal güvenlik sorunu olmayan ekipmanlardan bahsediyoruz," dedi. Bu açıklama, ABD ve Çin hükümeti arasında yaşanan ticaret savaşına bir ara verileceği anlaşılıyor. Buna karşın değişikliğin ne anlama geleceği henüz açık değil. Huawei, ABD Ticaret Bakanlığı'nın listesinde yer almayı sürdürüyor, yani tüm anlaşmaların ABD yetkililerinin onayından geçmesi gerekiyor.

 

 

ABD'nin telefon ve laptop geliştirmede Huaewi'ye bazı tavizler verebileceği, buna karşın firmayı 5G altyapısından uzak tutacağı anlaşılıyor. Ancak Huawei'nin telefonları her zamanki gibi üretmeye ve Android'i her zamanki gibi kullanmaya devam edip edemeyeceği belli değil. Konunun ayrıntıları halen görüşüldüğünden, bu hafta daha net bilgiler alma fırsatımız olacak.

 

YeniŞafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yaptırımların yumuşaması Huawei'ye nefes aldırdı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.