Facebook Huawei cihazlarda artık yüklü olmayacak

Çinli teknoloji devi Huawei'e bir darbe de Facebook'tan geldi. Yeni alınan karara göre Huawei cihazlarda Facebook'un çatısı altında bulunan popüler uygulamalar artık ön yüklü olarak kullanıcılara sunulmayacak.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
facebook huawei cihazlarda artık yüklü olmayacak

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının tam ortasında kalan Huawei’ye bir darbe de dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’tan geldi. Çinli teknoloji şirketi Huawei’ye karşı harekete geçen şirketlere Facebook da eklendi.

 

 

HUAWEİ’YE KİMLER SIRTINI DÖNDÜ?

Reuters’a konuyla ilgili açıklama yapan sosyal ağ Facebook, bundan sonra Huawei telefonlara grup şirketlerinin mobil uygulamalarının ön yüklü olarak gelmeyeceğini duyurdu.

 

WHATSAPP VE INSTAGRAM DA DAHİL

Bloomberght'in haberine göre bugüne kadar Huawei markalı akıllı telefonlara yüklü olarak gelen Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamaları artık kullanıcılar tarafından sonradan yüklenebilecek.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin’e karşı başlattığı ticari yaptırımların baş aktörü konumundaki Huawei ile ilgili olarak daha önce Google, Microsoft, Intel ve ARM gibi ABD merkezli teknoloji devleri de iş birliklerini sınırlama yoluna gitmişti.

 

YeniŞafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Facebook Huawei cihazlarda artık yüklü olmayacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.