İlk yerli akıllı cep telefonu 'P13 Lite'ın üretimine başlandı, 1 ay içinde satışa çıkacak

Reeder, Samsun'daki fabrikasında üretilen ilk akıllı cep telefonu 'P13 Lite'ı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun onayının ardından piyasaya sürmeyi planlıyor. Telefon, iç pazarın yanı sıra Romanya, Afrika ve Dubai'de de satışa sunulacak.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
ilk yerli akıllı cep telefonu p13 liteın üretimine başlandı, 1 ay içinde satışa çıkacak

Akıllı telefon ve tablet firması Reeder'ın geçen yıl Samsun'da açtığı ve 180 kişinin istihdam edildiği fabrikada 'P13 Lite' üretim bandına girdi.

 

 

Telefonda Android 8.1 işletim sistemi kullandıklarını anlatan Reeder Samsun Operasyon Merkezi Genel Müdürü Yunus Hakan Binoz, "Bu bize büyük hız ve güvenilirlik kazandırıyor" dedi.

 

Başlangıç olarak telefon modelinin günde 250, yılda ise 70 bin civarında üretileceğini belirten Binoz, şunları söyledi:

"Bu model, burada ürettiğimiz ilk akıllı telefonumuz. Türkiye'de üretilen ve yerli malı olan ürünün fiyatı da uygun olacak. Ciddi bir pazar payına sahip olacağını düşünüyorum. Geçen yıl mayıs ayında açıldı burası. Bir yılı doldurmamış bir süre içinde böyle bir hızla piyasaya girmek, benim için büyük önem arz ediyor. Telefon, BTK onayının ardından piyasaya çıkacak. Bu da yaklaşık bir aylık bir süre. Bir ay içinde bu ürünü piyasaya süreceğiz."

TELEFONUN ÖZELLİKLERİ

Binoz, yüzde 60 yerli olan telefonu iç pazarın yanı sıra Romanya, Afrika ve Dubai'de de satışa sunacaklarını söyledi.

Telefonun teknik özelleri hakkında bilgi veren Binoz, cihazın ön kamerasının 5 MP, arka kamerasının 8 MP, ekran boyutunun 5.7 inç olduğunu, 1 GB RAM, artırılabilir 16 GB dahili depolama ve 2500 mAh bataryası bulunacağını belirtti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İlk yerli akıllı cep telefonu 'P13 Lite'ın üretimine başlandı, 1 ay içinde satışa çıkacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.