Apple'dan sonra sıra ona geldi

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın kar beklentisini düşürmesinin ardından Samsung da benzer bir açıklama yaptı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
appledan sonra sıra ona geldi

Apple CEO'su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde şirketin Çin ekonomisindeki zayıflamadan ve beklentilerden düşük iPhone satışlarından etkilendiğini açıklamış, bu açıklamanın ardından şirket hisseleri yüzde 8 değer kaybetmişti. 

ABD merkezli teknoloji devinden sonra onun sektördeki en büyük rakibi Samsung'dan da benzer bir açıklama geldi. Güney Koreli şirket, kâr tahminlerini yüzde 29 indirdi. 

Şirket geçen yıl Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy Note 9 modellerinin yanı sıra yılın son aylarında Samsung Galaxy A9 modeli ile akıllı telefon pazarında boy göstermişti. 

APPLE'DA 20 YIL SONRA BİR İLK GERÇEKLEŞTİ 

Geçen hafta Apple, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’yi satış sunduğu Ekim-Aralık dönemini kapsayan çeyrekteki gelir tahminini 89-93 milyar dolar aralığından 84 milyar dolara indirdiğini açıklamıştı. 

Bu şirketin son 20 yılda ilk defa attığı bir adım olarak da oldukça dikkat çekici bir gelişme olarak değerlendirilmişti. 

NTV

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Apple'dan sonra sıra ona geldi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.