Samsung 3.5 mm kulaklık girişini kaldırıyor

Son dönemde birçok firmanın kullanmayı bıraktığı 3.5 mm kulaklık girişinden Samsung da vazgeçiyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
samsung 3.5 mm kulaklık girişini kaldırıyor

Yıllardır kullanılması sebebiyle değiştirilmesi hayli güç olan jak girişi, firmaların gayretleriyle yerini USB-C’ye bırakmak üzere. Ancak bu konuda yavaş kalan şirketlerden birisi Samsung oldu. Dünyanın en büyük telefon şirketi konumunda bulunan Samsung, 3.5 mm‘ye hala destek veriyor. Ancak bu durumun değişeceği haberleri gelmeye başladı.

 

donanimgunlugu.com'da yer alan habere göre Güney Koreli üretici, Note 10 ve ardından Galaxy S11 ile yalnızca Type-C portuna yer verecek. Yani hala bir yıl beklenmesi gerekiyor.

Bu geçişi ihtiyaç haline getiren şeyse kablosuz kulaklıkların daha popüler hale gelmesi. Analistlere göre 2022 yılında kablosuz kulaklık pazarı 100 milyonun üzerine çıkacak ve dört yılda en az %42 büyüme gösterecek.

Kablolu kulaklıklar ise USB Type-C girişinden faydalanmaya başlayacak. Bir portun azalması, telefon tasarımlarına ve özelliklerine katkı sağlayabiliyor. Örneğin bunun yerine daha büyük bir batarya kullanılabiliyor.

 

Kaynak: Birgün

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Samsung 3.5 mm kulaklık girişini kaldırıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.