iPhone 8'in hızlı şarjı fiyasko çıktı

Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan iPhone 8 Plus'ın hızlı şarj özelliği test edildi. Hızlı şarj desteği olmayan iPhone 7 Plus ile aynı şartlarda karşılaştırılan iPhone 8 Plus, tam anlamıyla hayal kırıklığına neden oldu.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
iphone 8in hızlı şarjı fiyasko çıktı

ABD'li teknoloji devi Apple, akıllı telefonlarında hızlı şarj özelliğini kullanmadığı için yıllardır eleştiriliyordu. En büyük rakiplerinin uzun zamandır hızlı şarj desteği sunmasına rağmen Apple'ın bu yönde bir adım atmaması, iPhone kullanıcılarının eleştirmesine neden oluyordu.

Yenişafak'ta yer alan habere göre,  Apple bu yöndeki eleştirileri dikkate alarak geçtiğimiz ay tanıttığı yeni iPhone'larda hızlı şarj özelliğinin olduğu müjdesini verdi. Hızlı şarjın yanı sıra iPhone 8 ve iPhone X'te kablosuz şarj desteğinin sunulacağı da duyurulmuştu.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın satışa çıkmasıyla söz konusu hızlı şarj özelliği teste tabi tutuldu. Fakat tam anlamıyla bir fiyaskoyla karşılaşıldı.

 

Yukarıdaki videoda da görüldüğü üzere, XEETECHCARE isimli YouTube kanalı, hızlı şarj kablosuyla iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus'ı test etti. İki cihazın şarjında da Apple'ın 29W USB-C güç adaptörü ve Lightning kablosu kullanıldı. Sonuçlar şu şekilde:

 

  • iPhone 7 Plus – 1 saat 59 dakika
  • iPhone 8 Plus – 2 saat 10 dakika

Görüldüğü üzere iPhone 7 Plus (2900 mAh), iPhone 8 Plus'tan (2691 mAh) daha büyük bataryaya sahip olmasına karşın 11 dakika daha hızlı şarj olabiliyor. Üstelik iPhone 7 Plus'ta hızlı şarj desteği bulunmuyor. 3500 mAh bataryaya sahip Samsung Galaxy S8 Plus bile 1 saat 42 dakikada tamamen şarj olabiliyor.

Bu performansıyla iPhone 8 Plus'ın hayal kırıklığı oluşturduğu kesin. Apple'ın yeni güncellemelerle bu süreyi daha aza indirip indiremeyeceği merakla bekleniyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git iPhone 8'in hızlı şarjı fiyasko çıktı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.