iPhone 8'in fiyatı ne kadar olacak?

ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs, Apple'nın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 8'in ABD satış fiyatının bin dolar olacağını açıkladı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
iphone 8in fiyatı ne kadar olacak?

ABD'li teknoloji devi Apple'nın amiral gemisi iPhone'un yeni modeline ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Yatırım bankası Goldman Sachs iPhone 8'in ABD'de bin dolarla satışa çıkarılacağını iddia etti. Bu miktar merakla beklenen modelin şimdiye kadarki en pahalı iPhone olmasını sağlayacak. 

NTV'de yer alan habere göre, iPhone 7'nin yurtdışında 649 dolardan 7 Plus ise 769 dolardan satışa sunuluyor. iPhone 7'nin Türkiye'deki satış fiyatı ise 3 bin 799 lira, bu miktar 7 Plus'ta 4 bin 449 liraya yükseliyor. Bu rakamlar gözönüne alındığında yeni iPhone Türkiye'de 5 bin liradan az olmayacak gibi görünüyor.

Apple'ın yeni modeli ile ilgili iddialar şimdiden gelmeye başladı.

Apple'ın bu yıl iPhone'un 10'uncu yılını kutlayacak olması da beklentileri artırıyor. Bu kapsamda gelen iddialar da bir o kadar iddialı.Dikkkat çeken iddia Apple'ın yıldönümüne özel iPhone serisindeki rakamlara son verecek olması. Başka bir deyişle iPhone 7 ile bir devir kapamıyor. Yani iPhone 8 yerine iPhone Pro geliyor.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Apple, iPhone Pro adını alması beklenen yeni telefonunu biraz daha inceltecek. Teknoloji meraklılarını heyecanlandıran başka bir iddiya göre, bu model tamamen dokunmatik ekrandan oluşacak.

Ortaya atılan iddialara göre, en çok merakla beklenen telefon olan iPhone Pro'da çok ince bir tasarım, 3 GB RAM, 16 MP kamera, hızlı şarj gibi özelliklerin olması bekleniyor. Apple her zamanki gibi lansman tarihine kadar konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmaya yanaşmıyor.

İşte 10'uncu yıldönümünde yeni iPhone'da olması beklenen özellikler...

Hızlı şarj özelliği 

Yeni modele yüz tanımlama özelliğine sahip lazer sensör ekleneceği ifade ediliyor. 

Apple'ın, yeni iPhone’unda, mevcut alüminyum ve cam tasarımından vazgeçerek radikal bir karar vereceğini belirtenlerin sayısı az değil. 

Su geçirmez kasa 

Apple'ın tamamen dokunmatik bir ekranın patentini alması ile 'home tuşu'nun yeni modelde yer almayacağı şeklinde yorumlanıyor 

The Kore Herald’ın raporuna göre, yeni modelde telefonunun kavisli, ve plastik bir OLED paneli olacak. 

16 MP arka kamera 

8 MP ön kamera

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git iPhone 8'in fiyatı ne kadar olacak?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.