SİRİ iOS 8.3 ile nihayet Türkçe oldu

Apple, iOS 8.3'ün ikinci betasını da yayınladı. Siri'ye Türkçe dil seçeneği geldi.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
siri ios 8.3 ile nihayet türkçe oldu

Apple'ın geçtiğimiz yılın yaz aylarında yayınladığı işletim sistemiiOS 8 ilk başlarda ciddi sorunlar çıkarsa da ilerleyen zamanlarda gelen güncellemelerle bir hayli gelişti ve düzeldi. Apple iOS 8 için son olarak iOS 8.3'ün betasını yayınlamıştı. iOS 8.3'ün ilk betası ise kablosuz CarPlay bağlantı desteği başta olmak üzere birçok özellikle gelmişti.

Apple bugün ise iOS 8.3'ün ikinci betasını yayınladı. iOS 8.3'ün yeni betası ise aslında bizler için de önemli gelişmeler sunuyor. Zira Apple, kişisel asistanı Siri'ye Türkçe dil desteğini nihayet iOS 8.3'ünbetası ile birlikte getirdi. Şu an beta aşamasında olduğu için Türkçe Siri'de bazı hatalar görülebiliyor ancak bu hataların iOS 8.3'ün tam sürümü ile birlikte giderilmesi bekleniyor.

Öte yandan Siri, Türkçe'nin yanında Rusça, Danca, Felemenkçe, Portekizce, İsveççe, Tay dili ve Hindistan İngilizcesi gibi diğer dil desteklerine daha kavuştu.

Diğer taraftan iOS 8.3 beta 2'nin getirdiği yenilikler sadece Siri ile sınırlı değil. Yeni beta bunun yanında yeni emojiler, yeni Apple TV betası gibi yenilikler getiriyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git SİRİ iOS 8.3 ile nihayet Türkçe oldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.