Artık telefonlar çantalarda şarj edilecek

Aksesuar olarak kullanılan teknolojik aletlerin son durağı olan el çantaları sayesinde artık cep telefonlarınızı çantanızın içinde şarj edebilirsiniz.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
artık telefonlar çantalarda şarj edilecek

EmPowered Bags'in kurucusu Loni Edwards, şirketin ilk olarak 200 adet el çantasının içine şarj aletleri yerleştirerek satışa çıkardığını belirtti.

Edwards, "Birkaç ay içinde hepsinin satılacağını düşünürken hepsi 48 saat içinde satıldı," dedi.

Şarj aletli el çantaları gibi aksesuarlar, harici adaptörler ve şarj aletlerinden oluşan 3 milyar dolarlık marketin büyüyen bir parçasını oluşturuyor.

Geçen yılın sonlarında doğru ABD'nin QVQ adlı televizyon kanalında satılan ve bir ruj boyutundaki parlak renkli portatif şarj aleti, bir günde 380 bin adetinin satılmasının ardından üretici firmanın en çok satılan ürünü haline gelmişti.

WSJ'nin haberine göre şirketin satış ve pazarlama müdür yardımcısı Doug Howe, tüketicilerin daha pratik hediyeler satın almak istemesi yüzünden bu tip ürünlerin giderek popüler olacağını belirtti ve "Şarj aleti ürünlerinin popüler hediyeler arasında olması bu trendin varlığını gösteriyor," dedi.

Mighty Purse şarjlı çantalarını üreten Handbag Butler şirketinin genel müdürü Lia Turner, çantanın ilk kez piyasaya çıkmasının ardından tüketicilerin ürüne şüpheyle yaklaştığını söyledi. Ancak Turner, "son zamanlarda bu tip ürünlerin moda olduğunu, insnların bu ürünleri aradığını ve kullanmak istediğini" belirtiyor.

Şarj eden çanta fikrini ilk olarak ortaya atanlardan biri ve Everpurse şirketinin kurucusu Liz Salcedo, bu ürünü cep telefonunun şarjının bitmesinden çok sıkıldığı için 2011 yılında kişisel bir proje olarak üretti.

Arkadaşlarının ve ailesinin çantayı görmesinden sonra pek çok kişi Salcedo'dan şarj edebilen bir çanta yapmasını istedi. Bunun üzerine projesini geliştiren Salcedo, kampanyasını başlattı ve hedefledi miktarın iki katına çıkarak yaklaşık 250 bin dolar kazandı.

Şirket, ürettiği çantaların geçen yıl kış sezonundan sonra tamamen satılmasının ardından çok popüler oldu ve şu anda tüm stokları tükenmiş durumda. Everpurse şu anda hem şarj edebilen bir cüzdan, hem de şarj edebilen bir kadın çantası üzerinde çalışıyor. İki ürünün de yaz sonuna doğru stoklarda olması bekleniyor.

Şirket şu anda "giyilebilir teknolojik ürünler" düşüncesini geliştirmenin ve diğer firmalarla ortak olmanın yollarını arıyor. Salcedo konuyla ilgili olarak, "Teknoloji ve modanın birleştiği noktada sınırları zorluyoruz," dedi.

Telefon imalatçıları bitmeyen bataryalar yapana kadar, bu tip ürünler üreten şirketler piyasada kendilerine yer edinebilmeyi umut ediyor.

Lia Turner, "Bankacılık işlemleri, fotoğraf çekmek, tweet atmak... Cep telefonlarımız hayatımızın her yerinde," diyor ve ekliyor, "Telefonunuzun şarjının bitmemesi imkansız."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Artık telefonlar çantalarda şarj edilecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.