iPhone'dan Gmail'e girenler dikkat!

Gmail'ine iPhone'dan erişenlerin önemli bir güvenlik açığına maruz kaldıkları ortaya çıktı!

BİLİM-TEKNOLOJİ .
iphonedan gmaile girenler dikkat!

Chip.com.tr'nin haberine göre bir güvenlik firması, Gmail hesaplarını iOS işletim sistemi üzerinden kullananların verilerinin çalınabileceğini dile getirdi. Google'ın, şifreli iletişimi izlemeye almak isteyen saldırganları önlemek için yeterli güvenlik önlemi almaması nedeniyle bu sorunun yaşandığını vurgulayan güvenlik şirketi, SSL/TLS şifreleme protokollerinin bazen saldırganlar tarafından aşılabildiğnin altını çizdi.  Saldırganlar bu sayede şifreli yapıldığı düşünülen iletişimi kolayca takip edip okuyabiliyor.

Android cihazlar için gerekli güvenlik önlemlerini alan Google'ın, iOS sistemi için henüz çalışma yapmamış olması nedeniyle iOS sistemi üzerinden Gmail'e giren kullanıcıların yazışmaları saldırganlar tarafından okunabilme tehlikesi yaşıyor. Söz konusu problem aslında 24 Şubat'ta ortaya çıkmış ve Google da açığı kabullenmişti. Ancak henüz sorunu gidermek için bir çözüm geliştirilmiş değil. Ayrıca Google'ın Android'de kullandığı yöntemi iOS uygulamasında niçin kullanmadığı da açıklanamıyor. Dolayısıyla, güvenlik uzmanları, iOS cihazları ile Gmail üzerinden kritik verile gönderip alan kullanıcıları risk konusunda bilinçli olmaları için uyarıyorlar.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git iPhone'dan Gmail'e girenler dikkat!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.