Starbucks’lara kablosuz şarj geliyor

Starbucks, önce Silikon Vadisi’nde başlattığı kablosuz şarj hizmetini, ABD’nin tüm bölgelerindeki şubelerinde hizmete sunacak.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
starbucks’lara kablosuz şarj geliyor

Akıllı telefonların en büyük problemlerinden biri olan şarj, Starbucks’ın Silikon Vadisi’nde başlattığı proje ile ayaküstü giderilebilecek. Akşam gazetesinde yer alan habere göre; sistem, telefonların kablosuz olarak şarj edilebilmesini sağlıyor. Firma ise bu sistemi ABD’nin tüm bölgelerinde yer alan Starbucks ve Teavana mağazalarında kullanıma sunacak.

Kablosuz şarj özelliğine sahip masalar, Duracell ve Powermat (Power Matters Alliance, PMA) işbirliği ile hazırlanıyor. Şarj için kablo ihtiyacını ortadan kaldıran masalar, Starbucks’ın Silikon Vadisi’nde bulunan mağazalarına ulaştı ve kullanıma sunuldu. Ancak PMA’nın şarj istasyonları, akıllı telefonların çoğunda bulunan Qi (Kablosuz enerji transferi) standardını desteklemediğinden, her telefon masa yardımıyla şarj olamıyor. Örneğin iPhone kullanıcıları, şarj cihazını kullanmak için 29,99 dolara alacakları bir aparat yardımıyla, şarj ünitesine uyumlu hale getirebiliyor.

Hizmet, ABD çapında 2015 yılında yaygın olarak sunulacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Starbucks’lara kablosuz şarj geliyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.