iPhone 5'te ilginç sorun!

iPhone 5S'in parmak izi okuyucusu hata verdi. iPhone 5S kullanıcıların parmak izi kayıtlarını unutmaya başladı...

BİLİM-TEKNOLOJİ .
iphone 5te ilginç sorun!

iPhone 5S piyasaya çıkalı henüz iki ay oldu ve Apple hayranlarının büyük heyecanla beklediği parmak izi sensörü hakkında şikayetler, Teknoloji dünyasının önemli blog yazarı Dr Drang'ın da belirttiği gibi, yükselmeye başladı. İnternetteki yorumlarda, parmak izi sensörü Touch ID'nin, parmak izini kayıt ettikten sonra üç-dört gün düzgün çalıştığı, ardından parmak izini okumakta sorun yaşadığını, telefonu açmak için parmağı defalarca okutmak gerektiğine dair şikayetlerin sayısı artmaya başladı.

Henüz çok büyük sayıda kullanıcının şikayet ettiği bir sorun olmasa da, sayıları giderek artan kullanıcılar bu sorunu dile getirirken kullanıcıların çözüm olarak, parmak izi kayıtlarını 3-4 günde bir değiştirdikleri anlaşılıyor. Telefon sorun çıkarmaya başlayınca, Touch ID'yi kapatıp açarak tekrar parmak izi kaydı alıyorlar ve bu döngü 3-4 günde bir tekrarlanıyor.

Problemin neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor ancak şikayetler bu hızla büyümeye devam ederse Apple'ın Touch ID tasarımını gözden geçirmek zorunda kalacağı tahmin ediliyor.

Chip online

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git iPhone 5'te ilginç sorun!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.