Yeni iPhone güneş enerjisiyle çalışacak!

Apple’ın gündemdeki yerini koruyan patent başvuruları durmaksızın devam ediyor. Apple, dokunmatik özelliğe sahip güneş pilini ne yapacak?

BİLİM-TEKNOLOJİ .
yeni iphone güneş enerjisiyle çalışacak!

Patent ödemeleriyle gündemden düşmeyen Apple, patent portföyüne bir yenisini daha eklediğini duyurdu. Apple, diğer firmalarla girdiği patent rekabetinin yanı sıra yeni projeleri için belirlediği konsept patentlerle de gündemdeki yerini koruyor.

Apple tarafından gelen yeni patent haberi dikkatlerin üstünde toplanmasına neden oldu. Başvuru imzasını atarak onay sürecine giren patent içeriği ise; "Bütünleşik Dokunmatik Sensör ve Güneş Paneli" olarak biliniyor. Henüz ne amaçla kullanılacağı hakkında firmadan bir açıklama gelmiş olmasa da, dokunmatik güneş panelinin hakkında Apple severlerden birkaç tahmin gelmeye başladı.

Firmanın üzerine yoğunlaştığı, 5,6,7.Nesil iPhone, iPad ve iPod akıllı modellerini patentini aldığı güneş paneli teknolojisi ile zenginleştirebileceği akıllara gelen ilk seçenek oluyor. Şarj sürelerinden şikâyet edilen akıllı telefon ve tabletler için iyi bir alternatif çözüm olacak bu teknolojinin, bir sonraki jenerasyonda kullanılması bekleniliyor.

Apple'dan bu konu ile ilgili herhangi bir bilgi gelmemiş olması, bu projeyi gizemli kıldığı kadar beklentileri de oldukça yükseltiyor.

Mylife.com.tr

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yeni iPhone güneş enerjisiyle çalışacak!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.