Nokia'dan Güneş Enerjili Telefonlar Geliyor!

WYSIPS firmasıyla yaptığı ortaklık sayesinde ürettiği güneş panelini WP 8 destekli yeni çıkacak güçlü modellerinde kullanacağını açıkladı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
nokiadan güneş enerjili telefonlar geliyor!

Windows Phone 8 işletim sistemi anlaşmasıyla eski günlerine dönmeyi hedefleyen Nokia, geçtiğimiz günlerde yeni bir projeyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Firma, WYSIPS adlı şirketle yaptığı ortaklık neticesinde üretilen güneş panellerini, WP 8 destekli yeni telefonlarında kullanacağını açıkladı.

Güneş panellerinde kullanılan nano-kristal teknolojisi, pillerin hem daha ince hem de daha hızlı şarj olabilmesini sağlıyor. Nokia, yaptığı açıklamada güneş panellerinin telefonun arka yüzünde değil, ön yüzünde yer alacağını duyurmuş. Bu sayede telefonun günlük kullanımında bile kendini şarj edebilmesi hedefleniyor.

Pil ömrü %20 artacak!

Kullanılacak olan bu paneller sayesinde günlük kullanımda telefonun pil ömrünün minimum %20 arttırıldığı da gözlenmiş. Nokia, dokunmatik ekranla tümleşik güneş panelli cep telefonlarını 2013 yılının son çeyreğinde kullanıcılarıyla buluşturmayı hedefliyor.

Nokia yetkilileri, güneş panelinin telefon bataryasını doldurabilmesi için gün ışığını görmesinin yeterli olacağını söyledi.

Milliyet
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Nokia'dan Güneş Enerjili Telefonlar Geliyor!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.