Oyun Ekipmanları Oyun Zevkini Katlar

Oyuncular bilgisayar başında farklı dünyalara geçtiğinden dolayı bu keyfi tam anlamıyla yaşamak ister. Bunun için de gerekli ekipmanlara sahip olmaları gerekir. Yarış oyunları için direksiyon seti gerekirken strateji oyunları için gaming klavyeler kullanılır.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
oyun ekipmanları oyun zevkini katlar

Bilgisayar oyunları günümüzde akla hayale gelmeyecek kadar çeşide sahiptir.Strateji oyunlarından simülasyonlara, aksiyon oyunlarından platform oyunlarına kadar onlarca farklı zevke hitap eden bilgisayar oyunlarının bağımlısı çok fazladır.

Oyuncular bilgisayar başında farklı dünyalara geçtiğinden dolayı bu keyfi tam anlamıyla yaşamak ister. Bunun için de gerekli ekipmanlara sahip olmaları gerekir. Yarış oyunları için direksiyon seti gerekirken strateji oyunları için gaming klavyeler kullanılır. Gaming yani oyuncu klavyeleri, kişisel tercihleregöre farklı çeşitlerde bulunuyor. Gaming klavye almak için özelliklerini dikkate almalıyız. Klavyelerin mekanik ve kauçuk olmak üzere iki farklı tuş tipi vardır. Tuş basma ve algılama yapısı iki klavye türünde farklılık gösteriyor. Ayrıca klavye ile ilgili bazı kavramları da öğrenmek gerekiyor. KeyRollOver terimi aynı anda basılacak tuş sayısını ifade eder. Mekanik klavyelerde bu sayı daha fazladır. Farklı bir klavye çeşidi de Tenkeyless modeli olanlardır. Klavyenin sağında olan nümerik tuşlar bu modelde bulunmuyor. Nümerik tuşlara alışık olanlar için kullanımı zor olabilir. Mekanik klavyelerde bulunan tuşlar olan cherry ya da rubberdome anahtarlar basma süresi, algılama ve kullanıma göre farklılık gösteriyor. Bazı oyunlarda Q bazı oyunlarda da F klavye kullanmak avantaj olabiliyor. Mekanik klavye modellerini daha çok kod yazanlar, oyuncular yani klavyeyi sık kullananlar tarafından tercih ediliyor. Bu klavye türlerinde tuşların altında bağımsız olarakmekanik anahtar tuşlar bulunuyor. Örneğin; siyah mekanik anahtarlı klavyelerin tuşları yüksek olduğu için yanlış tuşa basma oranı daha azdır. Ancak kırmızı mekanik anahtarlara sahip klavyeler daha az basılma ve tepki gösterdiği için oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilir. Kahverengi olanlar yüksek dokunsal tepkilere sahip ve aynı zamanda sessizdir. Yeşil, şeffaf, mavi ve beyaz tuşlu klavyeler de farklı özelliklere sahiptir. Oyuncu klavyelerinde bağlantı hızı tüm oyun performansını etkilediğinden çok önemlidir.

Bu yüzden kablolu olanları tercih edilse de son dönemlerde kablosuz olanları da yüksek performans sağlıyor. Bu çeşitlerin dışında USB ve PS2 girişli olanları da mevcuttur. Giriş tipi dizüstü donanımlara,kasaya ve kullanıcının bağlantı tercihine göre seçilmelidir. Oyuncu klavyeleri uzun ömürlü olduğundan çok fazla tercih ediliyor. Mekanik klavyelerin tercih edilme sebebi tuş kombinasyonlarının yoğunluğundan dolayıdır. En yüksek kaliteli kauçuk tuşlara sahip klavye modelleri dahi mekanik klavyelere göre daha kısa süreli tuş basım ömrüne sahiptir. Tuş kombinasyonunun fazlalığı genellikle altıya çıkarken bazı klavyelerde daha yüksek sayılara da ulaşabilir. Bu tuşun algılama hızını da etkiler. Her oyun için farklı ihtiyaçlar olması nedeni ile oyuncu klavyelerinde değiştirilebilir tuşlar olması, oyuncuların kullandıkları tuş kombinasyonlarını farklılaştırmalarını sağlar. Böylece en çok kullanılan tuşların özel kaplamalı tuşlar ile değiştirilmesi iledokunma ya da basma etkisi farklılık gösterebilir.MediaMarkt internet sayfasından oyun klavyeleri özellikleri görselleri ile birlikte detaylıca incelenebiliyor. Böylece ihtiyaç doğrultusunda doğru klavye seçilerek oyun keyfi katlanıyor. 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Oyun Ekipmanları Oyun Zevkini Katlar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.