25 TL'ye bilgisayar

Dünyanın en ucuz ve en küçük bilgisayarını üreten şirket, kredi kartı boyutundaki cihazı 9 dolara satıyor. Kickstarter üzerinden gerekli fonu kısa sürede toplayan firma cihazın seri üretimine geçmeye hazırlanıyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
25 tlye bilgisayar

Çoğu teknolojik cihaz gibi bilgisayarlar da küçülmeye devam ediyor. Ntv'nin haberine göre kredi kartı boyutundaki devre kartının bir bilgisayar gibi çalışmasını sağlayan firma, Raspberry Pi'ye rakip olmaya hazırlanıyor.

1 Ghz işlemciye, 512 MB Ram'e, 3 bin mAH pile ve 4 GB hafıza alanına sahip olan cihaz sayesinde kullanıcılar, herhangi bir ofis yazılımını kullanabiliyor ve internete girebiliyor.

 

9 dolara satılan ürünün benzer hizmeti sunan Raspberry Pi'nin (25 dolara satılıyor) sektördeki tekelini kırması bekleniyor.
9 dolara satılan ürünün benzer hizmeti sunan Raspberry Pi'nin (25 dolara satılıyor) sektördeki tekelini kırması bekleniyor.

 

Next Thing tarafından geliştirilen CHIPisimli cihazın seri üretimine henüz başlanmadı.

Kickstarter üzerinden fon toplamaya başlayan firma, 50 bin dolarlık yatırıma ihtiyaç duyuyordu. Kısa sürede yaklaşık 13 bin kişiden destek alan proje, şimdiden 700 bin dolara yakın fon alarak seri üretim için gerekli kaynağı yarattı.

Wifi ve bluetooth sayesinde elektronik cihazlara entegre edilebilen CHIP'in önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 25 TL'ye bilgisayar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.