USB virüslerine kesin çözüm

USB üzerinden yayılan virüslere karşı yeni bir çözüm geliştiriliyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
usb virüslerine kesin çözüm

PC'lere USB belleğinizi takarken veya şarj olması için akıllı telefonunuzu bağlarken virüs bulaşacağı korkusuyla tedirginlik yaşayabilirsiniz. USB bellekleri virüs saldırılarına en açık noktalar. Geçen yıl düzenlenen hacker konferansında, USB üzerinden yayılan virüslerin daha da yaygınlaşacağı söylenmişti. 

USB üzerinden yayılan virüslere karşı yeni bir çözüm geliştiriliyor. Çözümün ismi: "USB Kondom."

USB kondom donanım bazlı bir çözüm. Bu teknikle, USB bağlantısı yapılırken cihazları kondom modunda koruma altına almak mümkün olacak. Kondom modunda, sadece elektriğin geçtiği ve okuma işlevinin yapıldığı pinler açık olacak. USB üzerine kayıt yapılmasını sağlayan pinler ise işlev dışı olacak.

Bu sayede, sadece şarj işlevine yarayan ve okuma/yazma işlevine de kapalı özel USB kabloları üretilecek. Bu kablolar sayesinde de ev dışında akıllı telefonlarını şarj etmek isteyen, güvenle şarj edebilecekler. USB kondomun maliyeti son derece düşük olduğu için kısa zamanda yaygınlaşması bekleniyor.

Uzmanabi.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git USB virüslerine kesin çözüm
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.