"Bu Windows 8 iş yapmaz!"

Donanım devi, Windows 8 hakkında bu sözleri söyledi ve "siz en iyisi bu düğmeye basın" dedi!

BİLİM-TEKNOLOJİ .
bu windows 8 iş yapmaz!

Microsoft'un CES 2011'de Windows 8'in sadece x86 işlemcilerde değil, ARM işlemcilerle de çalışacağını açıklaması önemli bir olaydı. Bugünlerde ise Intel, Windows 8'in ARM sürümünü eleştirmekle meşgul, zira bu sürüm "eski" x86 uygulamalarını desteklemiyor.

"Windows RT" olarak da bilinen Windows 8'in ARM sürümü hakkında konuşan Intel CEO'su Paul Otellini, bu cihazların özellikle de iş kullanıcıları arasında pazar payı elde etmek anlamında "büyük, zahmetli bir kavga" vereceklerini söyledi. Otellini'ye göre sorunun bir bölümü, Windows 8 "x86 eski yazılım uygulamalarının" Windows RT'de doğal olarak çalışmaması. Bununla birlikte x86 tabanlı işlemciler, bu uygulamaları çalıştırabiliyor.

"Bir düğmeyle eski moda geçebilirsiniz... Bu özellikle yazılımlarına yaptığı yatırımları korumak isteyen CIO'lar için çok önemli. Bizim eski uygulamaları desteklemek konusunda avantajımız var. Sadece uygulamalar anlamında değil, aynı zamanda cihazlarda da" diyen Otellini, Windows 8 ile çalışan bir PC'de tek bir düğmeye basarak Metro arayüzünden Masaüstü moduna nasıl geçildiğini de gösterdi.

chip online

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Bu Windows 8 iş yapmaz!"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.