Fukuşima'da Bir İlk Yapıldı

Japonya'da, dev tsunaminin yol açtığı Fukuşima felaketinden bu yana ilk kez bir nükleer reaktörün yeniden çalıştırılmasına izin verildi.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
fukuşimada bir ilk yapıldı

Japonya'da, 11 Mart'ta şiddetli depremin ve ardından gelen dev tsunaminin yol açtığı Fukuşima felaketinden bu yana ilk kez bir nükleer reaktörün yeniden çalıştırılmasına izin verildi.

Hokkaido Elektrik Şirketi, kuzeydeki Hokkaido adasında kurulu Tomari nükleer santralinin 3 numaralı reaktörünün, ticari işletme amacıyla yeniden çalıştırılması için yetkililerden izin alındığını açıkladı.

Bu arada Hokkaida Valisi Harumi Takahaşi, nükleer santralle alakalı dört belediyeyle konuyu görüştüğünü ve reaktörün çalıştırılmasında hiçbir engel bulunmadığını belirtti.

Japonya'daki 54 reaktörün yaklaşık dörtte üçü, şu anda bakım ve güvenlik önlemi nedeniyle çalıştırılmıyor. Japon halkı, reaktörlerin yeniden çalıştırılmasına deprem ve tsunami riski nedeniyle giderek daha fazla karşı çıkıyor.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Fukuşima'da Bir İlk Yapıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.