'Hiroşima'daki patlamanın 10 katı büyüklüğünde meteor infilak etti'

NASA, geçen aralıkta Bering Denizi’nin üzerinde, Kamçatka Yarımadası’nın açıklarında Hiroşima’ya atılan atom bombasının yarattığı patlamanın 10 katı büyüklüğünde bir göktaşı patlaması saptandığını açıkladı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
hiroşimadaki patlamanın 10 katı büyüklüğünde meteor infilak etti

Sky News'un Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) verilerine dayandırdığı haberine göre geçtiğimiz yılın aralık ayında Bering Denizi'nin üzerinde, Kamçatka Yarımadası'nın açıklarında İkinci Dünya Savaşı sırasında Hiroşima'ya atılan atom bombasının yarattığı patlamanın 10 katı büyüklüğünde bir göktaşı patlaması saptandı.

 

Habere göre bu patlama, 2013'teki Çelyabinsk meteoru olayından sonra son yüzyılın en büyük ikinci patlaması oldu.

Haberde, yeryüzünden 26 kilometre yüksekte meydana gelen göktaşı patlamasının Amerikan askeri uyduları tarafından saptandığı kaydedildi.

NASA görevlisi Lindley Johnson, göktaşı patlamasının sivil uçakların kullandığı rota çizgisine yakın bir yerde meydana geldiğini ve bu nedenle şimdi araştırmacıların olayın tanıklarının olup olmadığını anlamak için havayolu şirketleriyle görüşme halinde olduklarını aktardı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Hiroşima'daki patlamanın 10 katı büyüklüğünde meteor infilak etti'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.