Güneş'e dokunmaya gidiyor

NASA'nın Güneş'e yolculuğu önümüzdeki hafta gerçekleşecek. The Parker Solar Probe adlı uzay aracı Güneş'e yaklaşabildiği kadar yaklaşacak.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
güneşe dokunmaya gidiyor

NASA'nın Kennedy Uzay Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında John Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Fizik Laboratuvarı'ndan Proje yöneticisi Nicky Fox, Parker Solar Probe'un arkasındaki bilimsel hedefleri ve teknolojiyi açıkladı. Fox "Biz Güneş'i onlarca yıl inceledik ve nihayet onun yanına gidiyoruz" açıklamasında bulundu.

Parker Solar Probe, 2018 yılının Ağustos ayında, Florida semalarından başlayarak, atmosferde gezintiye çıkacak. Bir otomobil büyüklüğünde olan cihaz, Güneş'in yaklaşabildiği kadar yaklaşmayı deneyecek.

The Parker Solar Probe, Güneş'e 6 milyon kilometre mesafeye kadar yaklaşacak. Aracın bu sırada maruz kalacağı sıcaklığın ise 1300 derece olacağı belirtiliyor. Uzay aracı, daha önce hiçbir uzay aracının karşılaşmadığı ısı ve güçle savaşmak zorunda kalacak.

Parker Solar Probe, Güneş sisteminde cevabı bilinmeyen birçok sorunun yanıtını ortaya çıkarmaya çalışacak.

Araç 11 Ağustos'ta yolculuğuna başlayacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Güneş'e dokunmaya gidiyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.