Google'dan büyük yenilik!

Kullanmak için mutlaka internet gerektiren dev Google hizmeti, artık çevrimdışı da çalışıyor!

BİLİM-TEKNOLOJİ .
googledan büyük yenilik!

Google'ın çeviri araçlarını cebinizde veya tabletinizde sık sık kullanıyorsanız, yeni sürümdeki çevrimdışı çalışabilme işlevi işinize yarayabilir.

Android 2.3 ve üzeri için yenilenen Google Translate uygulamasındaki en önemli yenilik, dil paketlerini indirmenize ve çevirileri çevrimdışı olarak gerçekleştirmenize izin vermesi. 50'nin üzerinde dil paketinden birini indirebilmek için Menü > Çevrimdışı diller yolunu izleyip dillerin yanındaki simgeye tıklamanız yeterli. İndirdiğiniz çevrimdışı paketi hızla test etmek için cihazınızın veri bağlantısını kesebilir veya onu uçak moduna alabilirsiniz. Translate'i çevrimdışı modda kullandığınızda, çevrilen metinin altında "ÇEVRİMDIŞI" ibaresini göreceksiniz.

Çevrimdışı çevirinin çevrimiçi çeviriye göre bazı eksiklerinin olduğunu belirtelim. Örneğin çevrimdışıyken metinleri sesli olarak okutmanız mümkün olmuyor. Translate'in iOS sürümü, çevrimdışı paketlerden (muhtemelen şimdilik) mahrum kalıyor.

Google Translate uygulamasındaki diğer bir yenilik ise Korece, Japonca ve Çince metinleri kameranızla okutabilmeniz ve tercüme edebilmeniz.

chip online

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Google'dan büyük yenilik!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.