Twitter'ın 2014 Gelir Hedefi Belli Oldu

Twitter'a yönelik yapılan araştırma neticesinde mikro blog'un olası 2014 reklam gelir oranı açıklandı.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
twitterın 2014 gelir hedefi belli oldu

Sanal dünyanın temel yapı taşları her geçen gün sosyal ağlara doğru kaymaya devam ediyor. Oluşturulan samimi ortam ile paylaşım imkanı sağlamasının yanı sıra, birden çok hizmeti tek potada eritmesinden ötürü dikkatleri üzerlerine çeken platformların en popüler adreslerinin başında Twitter geliyor.
 
140 karakter sınırlaması ile sektörün ayrıkı ismi olmayı başaran mikro blog, son olarak mobil sitesinden fotoğraf yüklemenin önünü açarak uzun süredir beklenilen yeniliği yapmış oldu. Revizyon çalışmalarına ek olarak finansal gelir anlamında da birtakım düzenlemeler gerçekleştiren yetkililer, bu konuda uzun süredir eleştiri alıyorlardı.

Zira sahip olunan kullanıcı potansiyeli ile gelir tablosu karşılaştırıldığında düşük oranlardaki kazanç yüzdeleri bakımından zor günler geçiren mikro blog cephesi, özellikle yakın süreçte konuya dair önemli adımlar attı.
 
Küçük işletmeler için geliştirilen reklam modelini düzenleyerek daha esnek hale getiren firma, böylelikle reklamveren yelpazesini genişletmeyi başardı. Analiz araştırmalarıyla bilinen eMarketer ise sosyal ağın iş dünyasındaki ilerlemesi hakkında rapor hazırladı.

Buna göre Twitter, 139.5 milyon dolar reklam gelirini -%106.7 artış ile- 288.3 milyon dolara yükseltmeyi başardı. Böyle devam etmesi durumunda 2013'te -%89.1 artış ile- 545.2 milyon dolara, 2014 yılında ise 807.5 milyon dolara çıkartması bekleniyor.
 
ABD'nin baz alındığı pazar payı raporuna göre Facebook'un ardından ikinci sırada yer alan Twitter, her ne kadar ciddi artışlar yaşasa da hala pastanın küçük dilimini almaktan kurtulamıyor. Zira şu sıralar sektörün %68.8'lik bölümü domine eden Facebook liderlik koltuğunu bırakmaya niyetli gözükmüyor.

 ShiftDelete.Net
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Twitter'ın 2014 Gelir Hedefi Belli Oldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.