Türk kadını en çok kocasından şikayetçi

Türkiye'de 2 bin kadın arasında yapılan bir araştırmada, kadınlar kendilerine en anlayışsız davranan kişinin kocaları olduğunu söyledi.

AİLE .
türk kadını en çok kocasından şikayetçi
Kadınlar en çok komşuları ve arkadaşlarından memnun.
Türk kadınının kendisini nasıl tanımladığı ve hayallerinin neler olduğu üzerine yapılan araştırmadan 'anlayışsız koca' sitemi çıktı.
Bingo deterjan markası tarafından 2 bin kadın üzerinde yapılan araştırmada 'Seni en çok kim anlar' sorusuna kadınların yüzde 40'ı 'Komşum-arkadaşım', yüzde 20'si kuzen, abla gibi eş yaşlarda akraba, yüzde 15'i ise 'annem' diye yanıt verdi. 'Seni kim anlamıyor' sorusunu ise kadınların yüzde 48'i 'Kocam' yanıtını verirken, yüzde 20'si 'babam- ağabeyim', yüzde 23'ü ise 'çocuğum' diye cevapladı.
FARKLI BİRİ OLMAK İSTEĞİ
Araştırma sonuçlarına göre, kadınların kendini tarif ettiği kişilik ile hayal ettiği kişiliğin birbirinden çok farklı olduğunu anlaşıldı. Kadınlar araştırmada; özgür, her istediğini yapabilen, ekonomik olarak bağımsız, kendine güvenen, başkaları tarafından dinlenen, fikirlerine önem verilen, toplumda söz sahibi, hem iyi bir kariyer sahibi hem aile sahibi olmak istediklerini belirtirken, kendilerini tarif etmelerini istediğimizde ortaya çok farklı profiller çıktı.
En büyük hayal ev sahibi olmak
Türk kadınının hayallerini ise yüzde 40 oranla "ev sahibi olmanın" süslediği ortaya çıktı. Bunu yüzde 30 ile "Para için eşinin eline bakmama ya da iş hayatına geri dönme", yüzde 20 ile "Eşi ile hayatın yükünü eşit paylaşma" ve yüzde 10 ile "Farklı ülkeleri gezme" takip etti.
EV VE İŞ YÜKÜ AĞIR GELiYOR
Ankete katılan 700 çalışan kadının yüzde 70'i çalışmaktan mutlu olduğunu belirtti. Ankete katılanların yüzde 50'si çalışıyor olmanın kadına toplumda bir yer ve saygı sağladığına yönelik soruya 'evet' yanıtını verdi. Çalışan kadınların yüzde 30'u ise çalışmaktan mutlu olmadıklarını belirtirken, buna gerekçe olarak hemiş hem de ev sorumluluğunun altında ezildiklerini belirtti./bugün
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Türk kadını en çok kocasından şikayetçi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.