Boşanma hızı evlenme hızından daha yüksek

Geçen yıl 130 bin kişinin boşandığı belirtilirken boşanma hızının evlenme hızından daha yüksek olduğu kaydediliyor

AİLE .
boşanma hızı evlenme hızından daha yüksek

TBMM Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye'de boşanma hızının evlenme hızından daha yüksek olduğunu söyledi.

Aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurlar ile boşanma olaylarının araştırılması ve aile kurumunun güçlendirilmesi için alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyonu Başkanı Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve komisyon üyeleri Ordu'da ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Ordu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nü ziyaret eden komisyon üyeleri, daha sonra Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Valiliği'ni ziyaret etti.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, parçalanmış ailelerde yetişen çocukların sorunlu olma yüzdesinin daha fazla olduğunu belirterek, bu doğrultuda komisyonun önemine değindi. TBMM Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyonu Başkanı, Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir boşanma öncesinde yaşanan sorunları tespit edeceklerini vurgulayarak, "Biz komisyon üyeleri olarak CHP, MHP ve AK Parti'den oluşan arkadaşlarımızla Ordu'yu ziyaret ettik. Komisyonumuz sınırlı süreli bir araştırma komisyondur. 4 ay içerisinde raporumuzu sunacağız. Hem mevzuata yönelik, hem de uygulamaya yönelik sorun tespitleri ve önerilerimiz olacak. Bunun için ben de sahadan gelen bir kişi olarak konunun her yönü ile incelenmesi noktasında bir çalışmamız oldu. Sadece boşanma ve nedenlerini değil, öncesinde aile içerisinde sorun yaratan mekanizmalar nelerden oluşuyor, neler çözülemediği zaman boşanmalar yaşanıyor onları araştıracağız" dedi.

Türkiye'de geçen yıl 130 bin kişin boşandığına dikkat çeken Keşir, Türkiye'de boşanma hızının evlenme hızından daha yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.-Dünya Bülteni

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Boşanma hızı evlenme hızından daha yüksek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.