Çocuğu olan anne ve babalar bu haberi okusun! Bırakın kendi hallerine, alışsınlar

Yeniakit.com.tr’ye konuşan Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker, “Çocuklar strese girmesin diye onlar üzerinde titizlenip durmak çok yanlış! Bırakınız strese alışsınlar. Bırakınız zorluğu görsünler. Bırakınız onları kendi hallerine, hayatın zorluklarına karşı dayanıklılık kazansınlar.” dedi.

AİLE .
çocuğu olan anne ve babalar bu haberi okusun! bırakın kendi hallerine, alışsınlar

Uzun bir eğitim öğretim dönemi tamamlandı. 18 milyon öğrenci cuma günü karne alarak yaz tatiline “Merhaba” diyecek. İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Orhan Çeker, anne ve babaları farklı bir bakış açısıyla uyardı.

“Çocuk şimdiden zorluğa alışırsa...”

Peygamber Efendimiz’in “zorluğa alışın, sertleşin. Çünkü nimetler daimî değildir” hadisini hatırlatan Prof. Dr. Orhan Çeker, şöyle konuştu:

“Çocuk şimdiden zorluğa alışırsa hayatta moral bozukluğu yaşamaz. Zorlukları aşma kabiliyeti kazanır. El bebek- gül bebek yetiştirirseniz onlara en büyük kötülüğü yapmış olursunuz.”

“Tatil kelimesini çocuklara gerekli görmeyin”

“Tatil” kelimesinin insanların gözünde büyütülmemesi gerektiğini belirten Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu tatil kelimesini gözünüzde fazla büyütmeyin, çok da gerekli görmeyin, çocuklara öyle göstermeyin. Tatil de neymiş. İş değişikliği tatil kabul edilmeli ve çok çalışmalıdır. Koskoca yaz günlerini heba etmeyin. Çocuklarınızı geçici dünya hayatı için bu kadar düşünüyorsunuz da ebedî hayatını niçin düşünmüyorsunuz! Maddî bedenini bu kadar önemsiyorsunuz da manevi bünyesini niçin ihmal ediyorsunuz!”

 

YENİ AKİT

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çocuğu olan anne ve babalar bu haberi okusun! Bırakın kendi hallerine, alışsınlar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.