Tehlikenin farkında mısınız? Çocuklarınızın fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmayın!

Sosyal medya platformlarında çocukların fotoğraf ve videolarının paylaşılması ilişkin uzmanlardan uyarılar geliyor. Çocuk ve aile psikolojisi uzmanları, çocukların çılgın, sevimli ve gerçek dışı anlarının sosyal medyada paylaşılmasının olumsuz durumlara yol açabileceğini konusunda ebeveynlere uyarıda bulundular.

AİLE .
tehlikenin farkında mısınız? çocuklarınızın fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmayın!

Dünyanın hemen her yerinde aileler çocuklarının fotoğraflarını gururla sosyal medyadan paylaşıyorlar fakat bu duruma ilişkin uzmanlar uyarıyor. Uzman Pedagog Fatma Sarı, çocukların fotoğraflarının sosyal medyadan paylaşılmasının tehlikelerine dikkat çekti.

Sizin ve çocuklarınızın güvenliği için paylaşmayın!

Çocuklarının yüzlerini sosyal medyada açığa vurma konusunda ebeveynleri uyaran Uzman Pedagog Fatma Sarı, “Çocuklarınızın fotoğraflarını çekerek sosyal medyadan paylaşmanız hem sizi ve hem de çocuklarınızı tehlikeye sokabilir. Anne babalar çocuklarını kendi elleriyle gerek mafyatik örgütlerin gerekse de Pedofili şahısların hedefine yerleştirmemeli. Sizin ve çocuklarınızın güvenliği için fotoğraf paylaşmayın.” dedi. 

Yetişkinler beğenilmek için çocukların fotoğraflarını paylaşıyor!

Sarı, günümüzde sosyal medyanın yaygın olarak kullanıldığını belirterek, “Yetişkinler genellikle sosyal medyada ‘beğenilme, takdir edilme, görülme, bilinme, tanınma’ ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla paylaşımlarda bulunuyorlar. Bu anlaşılabilir bir durum ancak çocukların fotoğraflarının paylaşılmasını çok doğru bir yaklaşım olarak bulmuyorum.” şeklinde konuştu.

“Çocuğun her adımını internet ortamında paylaşmak tehlikelidir”

Uzman Pedagog Zeynep İnce ise, “Ebeveynlerin çoğu çocuklarının fotoğraflarını doğar doğmaz sosyal medyadan paylaştıkların ve hatta anne ve babaların çocukları adına internet sitesi kurduklarını görüyoruz. Çocukların her adımını internet ortamında paylaşmak çocukların geleceği ve güvenliği bakımından büyük tehlikeleri beraberinde getiriyor.” dedi.

 

Kaynak : Yeni Akit

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tehlikenin farkında mısınız? Çocuklarınızın fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmayın!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.