Bebeğinizi televizyondan uzak, kendinize yakın tutun!

Çocuklar televizyon seyretmeye bayılıyor, özellikle de çizgi film izlemeye... Uzmanlar ise uyarıyor; “Çocuklarınızı televizyonda uzak tutun ya da kontrollü seyrettirin”.

AİLE .
bebeğinizi televizyondan uzak, kendinize yakın tutun!

Minik bebeğinizin ilk dört yılı bütün yaşamını biçimlendiriyor. Kişiliği oluşuyor, yetenekleri ve becerileri gelişiyor. Bu dönemde bebeğinizi olabildiğince televizyondan uzak tutun ve bebeğinizle nitelikli vakit geçirmeye özen gösterin. Türkiye’nin ilk ve tek, 9-48 ay arası minikler için hazırlanan gelişim seti “Adım Adım” ile bebeğinizle eğlenceli vakit geçirirken; zihinsel gelişiminin yanı sıra dil, motor, duygusal ve sosyal gelişimlerine de destek olun.

Çocuklar televizyon seyretmeye bayılıyor, özellikle de çizgi film izlemeye... Uzmanlar ise uyarıyor; “Çocuklarınızı televizyonda uzak tutun ya da kontrollü seyrettirin”. Ancak anaokuluna gidemeyecek kadar küçük çocuklarını evde oyalayamayan ve çoğu zamanda çaresiz kalan ebeveynlerin büyük bölümü, çocuklarının uzun saatler televizyonun karşısında vakit geçirmesine izin veriyor. Eğlenceli eğitim, planlı gelişim sloganıyla sunulan Adım Adım Gelişim Seti, ebeveynlerin planlı bir şekilde çocuklarıyla ilgilenmelerini, çocuklarının eğlenirken öğretmelerini sağlıyor, “Bebeğimle nasıl nitelikli zaman geçiririm?” endişesini yok ediyor.

Doğumdan sonra dokuzuncu aydan itibaren kullanılmaya başlanan interaktif eğitim ve gelişim seti “Adım Adım”; miniklerin zihinlerinin öğrenmeye en yatkın olduğu 48. aya kadar planlı gelişim sağlarken, akranlarına kıyasla fark yaratmalarına ve gelecekteki eğitimlerinin daha nitelikli olmasına olanak tanıyor.

Her ay yeni bir aktivite

Uzman pedagog ve psikologlar tarafından her aya özel hazırlanan Adım Adım Gelişim Seti’nin içinde birbirinden ilgi çekici aktiviteler yer alıyor. İlgili aya ait gelişim tablosu, oyun malzemeleri, aktiviteler için ebeveynlere yönelik öneriler, her aya özel kitaplar, yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştiren hikâyeler, uzman pedagog ve psikologlar tarafından hazırlanmış makaleler… Bunlara ek olarak sisteme üye olan aileler, kendilerine özel şifrelerle sisteme girip çocuklar tarafından seslendirilen çocuk şarkılarına ulaşabiliyorlar.

Dokun, Gör, Say, Oku

Adım Adım Gelişim Seti’nde bulunan farklı materyallerden yapılan malzemeler, bebeklerin ve çocukların “dokunma” duyusunu geliştirirken ince motor gelişimlerini desteklemeye aracı oluyor. Böylece nesnelerin beraberliklerini de keşfediyorlar. Şekilleri ve renkleri öğrenerek “görsel” uyarılara cevap verip mekânsal ilişikleri anlamakta zorlanmıyorlar. Sıraları izleyip, sayıları öğrenip şekilleri de hatırlamasına yardımcı olan “Adım Adım”; çocukların ‘saymayı’ ve matematik kavramlarını erken aylarda keşfetmesini sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak alfabeyi ve kelimeleri öğrenip, kendilerini rahatça ifade etme yeteneklerini geliştiren set, iletişimlerini güçlendirerek, okumaya bir adım daha yaklaştırıyor.

Adım Adım Gelişim Seti ile ebeveynler ve çocuklar karşılıklı duygu alışverişinde bulunuyor. Bu duygu alışverişi, keyif alma hali, aynı şeyle ilgilenme durumu, keşfetmekten alınan mutluluk, çocuğun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimine destek oluyor.

Adım Adım Hakkında

Türkiye’nin ilk ve tek 9-48 ay arası minikler için hazırlanan gelişim seti “Adım Adım” 2009 yılında Mikado Yayıncılık tarafından lanse edildi. Yurt dışında ve Türkiye’de benzeri olmayan gelişim seti, uzman pedagog ve psikologların uzun süren çalışmalarının sonucunda hazırlandı. Bugüne kadar 500 binin üzerinde “Adım Adım” seti çocuklarının planlı ve bilinçli gelişmesine önem veren ebeveynlerle buluştu. Bebeklerin aylık gelişimlerine özel, kitap üzerinde aktivite yapabildikleri interaktif eğitim ve gelişim seti “Adım Adım” çocukların gelişiminde akranlarına kıyasla fark yaratıyor ve gelecekteki eğitimlerinin daha nitelikli olmasını sağlıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bebeğinizi televizyondan uzak, kendinize yakın tutun!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.