Şener:
STK'lar

Şener:"Medya ve siyasi gruplar,dürüst ve insaflı olmalı"

SOSYODER Başkanı Prof. Dr. Şener: "Sosyal itibar ve sosyal güvenliğimizi tehlikeye atan, toplumda çatışma ve düşmanlığa yol açacak gelişmelere zemin hazırlayıcı kaos yaygaracılığı yapan medya gruplarını ve siyasi grupları, namuslu, dürüst ve insaflı olmaya davet ediyoruz"

Genç Siyasetçiler ve Liderler Derneği kuruldu
STK'lar

Genç Siyasetçiler ve Liderler Derneği kuruldu

GESİLDER, gençlerin sorun değil çözüm üretebilen, müzakereci, demokratik ve insan haklarına saygılı birer birey olarakTürkiye Cumhuriyeti’nin ilerleyişine katkıda bulunabilecek gençlerin yetişmesini amaçlıyor.

İmam hatip okullarının kuruluşunun 64. yıl dönümü
STK'lar

İmam hatip okullarının kuruluşunun 64. yıl dönümü

ÖNDER Genel Başkanı Bekiroğlu: "64. yılını kutladığımız imam hatip okullarımızın kıyamete kadar nice asırları Kur'an'ın ve İslam'ın nuruyla aydınlatmasını ve insanlığın ruhunu ve gönlünü bu aşkla kuşatabilmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz"

STK'lar

"Yastayız lakin uyanığız"

Hukukçular Derneği Ankara’daki patlama ile ilgili yaptığı basın açıklamasında,”Olayın oluş şekline ve zamanlamasına baktığımızda, yakın zamanda gerçekleştirilen Diyarbakır ve Suruç terör eylemleri ile yakın benzerlikler göze çarpmaktadır.”dedi.

Siyer Vakfı’ndan “ Kur’an Yılı” etkinlileri
STK'lar

Siyer Vakfı’ndan “ Kur’an Yılı” etkinlileri

Siyer Vakfı, Hicrî 1437 yılını, “Kur’an Yılı” olarak ilan etti. Bu kapsamda yurt içinde ve yurt dışında birçok sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin hazırlığını tamamlayan Siyer Vakfı, 10 Ekim 2015 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde yapacağı programla tanıtacak

STK'lar

"Kimse etnik kimliği nedeniyle ötekileştirilmeyecek"

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti İl Başkanlığı STK buluşmasında yaptığı konuşmada: "Türkiye'ye olağanüstü bir hal yaşatmayız. Demokrasiden, insan hak ve özgürlüklerinden bir an dahi taviz vermeyiz. Hiçbir şekilde 13 yıllık kazanımlardan geriye dönüş olmayacak." dedi.

Çocuk Vakfı’ndan Köy Okullarına Destek Programı
STK'lar

Çocuk Vakfı’ndan Köy Okullarına Destek Programı

Çocuk Vakfı yapılanın bir kampanya olmadığını, Çocuk Vakfı’nın 25 yıldır Çocuk Gönüllüleriyle sürdürdüğü sosyal ve kültürel destek çalışmalarının devamı olduğunu brlitiyor.. Köy okullarında okuyan öğrencilere sosyal ve kültürel destek programı Mart 2015’te başlayacak ve yılsonuna kadar devam edecek

Milyonlar dua edecek
STK'lar

Milyonlar dua edecek

Terör saldırılarında şehit düşen kahramanlara dualar yarın Yenikapı'dan yükselecek. 'Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses' mitinginde vatandaşlar Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in dualarına 'amin' diyecek.

Diyarbakır'da STK'lardan 'teröre hayır' yürüyüşü
STK'lar

Diyarbakır'da STK'lardan 'teröre hayır' yürüyüşü

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın:"Teröre karşı durmak, yeniden büyük Türkiye idealine kilitlenmiş halk ve sivil toplum kuruşları olarak bu birliğe zarar verebilecek her türlü girişime karşı durmak için buradayız. Her türlü teröre, 'hayır' diyoruz"

Milli İrade Platformu:
STK'lar

Milli İrade Platformu:"Oynanan oyunu görüyoruz"

Platforma üye 150 sivil toplum kuruluşunun ortak açıklamasından:"Bu olaylarla 78 milyonun kardeşliği hedef alındı.Erdoğan'ın şahsında aslında ülkemize, milletimize, milli iradeye, değerlerimize, kazanımlarımıza, birlik ve beraberliğimize saldırı yapıldığını biliyoruz"

Sadakataşı Derneği  kurban bedellerini belirledi
STK'lar

Sadakataşı Derneği kurban bedellerini belirledi

Sadakataşı Derneği, 2015 yılı Kurban Bayramı Kampanyası kapsamında bir hisse kurban bedelini, Afrika ve Asya Bölgesi için 300 lira, Balkanlar ve Kafkasya için 500 lira, Türkiye ve Ortadoğu için 700 lira olarak ilan etti

AGD Kayseri’den mezunlar buluşması
STK'lar

AGD Kayseri’den mezunlar buluşması

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri’den mezun olan öğrencilerini buluşturmaya devam ediyor. Bu sene ikincisi düzenlenen programa Türkiye’nin farklı noktalarından 58 kişi katıldı.

2. Maturidi Yesevi Otağı Kurultayı başladı
STK'lar

2. Maturidi Yesevi Otağı Kurultayı başladı

Oktay Acar: "Biz Maturidi Yesevi olarak, dert yanan değil, ağlayan;şikayetçi olan değil, siyasete bulaşmadan çözüm yöntemleri arayan, değerli ilim ve fikir adamlarını halkla buluşturarak doğru ve güzel olanı araştırma yolunda ilerleyen bir hareketiz"

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.