Katledilen Osmanlı şehzadeleri

Osmanlı'da taht kavgaları gerekçe gösterilerek katledilen Osmanlı şehzadeleri...

Osman Bey(1298-1326)

Dündar Bey yeğenini bütün gücü ile desteklemiştir.Ancak sonra Osman Gazi ile Dündar Bey´in araları açılmış, özellikle Köprü-Hisar yöresine yöneltilen saldırılar karşısında Dündar, Osman Gazi´ye cephe almıştır.Bu konuda bütün gaziler Osman Gazi ile aynı düşüncede oldukları halde Dündar bu sefere karşı çıktı. Dündar, Köprü- Hisar´ın alınmasının bir yandan Germiyan Beyliği´nin, bir yandan da Rum tekfurlarının düşmanlığına yol açacağını ileri sürüyor ve bu düşüncesinde ayak diriyordu. Bu karşı düşüncenin kuvvetleri arasında ayrılık ve anlaşmazlık yaratacağını anlayan Osman Gazi, sinirlenerek amcasını bu toplantıda bir okla öldürmüştür (1302).

Yorumlar

bu galeri için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir Galeri Listele
Fenerbahçe Ülker fena dağıttı!
SPOR

Fenerbahçe Ülker fena dağıttı!

Fenerbahçe Ülker, evinde coştu! THY Euroleague 6. hafta mücadelesinde sarı lacivertliler, konuk ettiği Laboral Kutxa'yı 34 sayı farkla 98-64 mağlup etti ve grupta 2. galibiyetini aldı.

Mısır'da grafiti sanatı
DÜNYA

Mısır'da grafiti sanatı

Mısır'da, protestonun sesi ve ayaklanmanın sembolü olarak ortaya çıkan grafiti sanatı, halk hareketlenmelerinin ayrılmaz parçası. Kahire'nin sokaklarında boş alanları bırakmayan genç ressamlar duvarları portreleriyle süslüyor.

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.